Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do středních škol deváťáci nemohou, s výběrem pomáhají weby, učitelé a rodiče

Dny otevřených dveří středních škol a jejich přehlídky a veletrhy se v současné situaci musí vtěsnat do online prostředí. Deváťákům přímý kontakt s vyhlédnutými školami chybí, na druhou stranu nic nenechali náhodě a často jsou už rozhodnuti, kam dál.

Aneta Fialová z Nového Jičína je už rozhodnutá pro střední pedagogickou školu v Odrách. Její spolužačka, Lucie Grossmannová, je na uměleckou školu do Ostravy dokonce přijata. Další informace k výběru studia, třeba díky online veletrhu středních škol Moravskoslezského kraje nevyužijí.

Aneta Fialová, 9. třída, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Dívala jsem se raději s rodiči, abych věděla všechno, ale už nic nepotřebuju, už vím, kam jít.”
Lucie Grossmannová, 9. třída, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Já oceňuji, že se snaží, že na internetu je přístup k informacím, k fotografiím, ale rozhodně je to lepší naživo.”

Nicméně dalším deváťáků mohou ještě jakákoliv informace v rozhodování pomoci. Snaží se je zprostředkovat i základní škola.

Iveta Žemličková, výchovný poradce, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “My máme na hlavních stránkách školy odkaz na volbu povolání, a tam se pořád vše aktualizuje. Teď nejnověji jsme dostali informaci o online veletrhu Moravskoslezského kraje, takže to znovu mají zveřejněno na skupině, a byli na to upozorněni.”

Po správném rozhodnutí pak bude následovat ten ještě důležitější krok, zvládnout přijímačky. Ne každému online výuka k motivaci a plnému nasazení stačí.

Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Pokud by měla být škola ještě delší dobu uzavřena, tak jim určitě nastane problém, ale pořád je možnost docházet do školy na konzultace.”

Uzávěrka přihlášek na střední školy je 1. března, první termín přijímacích zkoušek je 12. dubna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy