Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Deváťákům, kteří s výběrem školy i přípravou na přijímačky finišují online, jde do tuhého

Získávání informací o středoškolském studiu se v současné situaci musí vtěsnat do online prostředí. Deváťákům přímý kontakt s vyhlédnutými školami chybí. Navíc stále musí do distanční formy soustředit i těžiště přípravy na přijímací zkoušky.

Aneta Fialová z Nového Jičína je už rozhodnutá pro střední pedagogickou školu v Odrách. Její spolužačka, Lucie Grossmannová, je na uměleckou školu do Ostravy dokonce přijata.

Aneta Fialová, 9. třída, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Kvůli koroně jsme neměla možnost.”
Lucie Grossmannová, 9. třída, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Měla jsem možnost se podívat do školy AV ART v Ostravě, kde jsem byla i přijata. Já oceňuji, že se snaží, že na internetu je přístup k informacím, k fotografiím, ale rozhodně je to lepší naživo.”

Tahle dvě děvčata mají jasno, nicméně dalším deváťáků mohou ještě jakákoliv informace v rozhodování pomoci. Snaží se je zprostředkovat i základní škola, která nenechala nic na náhodě. Komplikovanou situaci s možností uzavření škol, byť neradi, předvídali a žákům posledních ročníků i těm, kteří mají zájem o víceletá gymnázia, předkládali maximum informací o školách a přijímacím řízení už na podzim.

Iveta Žemličková, výchovný poradce, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “My máme na hlavních stránkách školy odkaz na volbu povolání, a tam se pořád vše aktualizuje. Teď nejnověji jsme dostali informaci o online veletrhu Moravskoslezského kraje, takže to znovu mají zveřejněno na skupině, a byli na to upozorněni.”

Po správném rozhodnutí pak bude následovat ten ještě důležitější krok, zvládnout přijímačky. Ne každému online výuka k motivaci a plnému nasazení stačí, i když všichni mají možnost absolvovat distanční přípravu navíc v hodinách českého jazyka a matematiky a individuální konzultace.

Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Pokud by měla být škola ještě delší dobu uzavřena, tak jim určitě nastane problém, ale pořád je možnost docházet do školy na konzultace.”

Uzávěrka přihlášek na střední školy je 1. března, první termín přijímacích zkoušek je 12. dubna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy