Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomoc města novojičínští podnikatelé vítají, ale krize trvá dál

Radnice připravila další opatření ke zmírnění dopadů epidemie a vládních omezení na podnikatele, kteří museli na podzim a opět nyní v lednu uzavřít provozovny. Poskytne slevy na nájmu a stejně jako na jaře také přímou finanční pomoc.

Novojičínští podnikatelé, kteří mají své provozovny v prostorách města, se dočkají pomoci radnice v podobě slevy na nájemném, stejně, jako tomu bylo na jaře loňského roku. S konkrétní verzí město v tuto chvíli vyčkává na to, jak bude koncipován vládní dotační program COVID - Nájemné.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V případě, že by stát kompenzoval 50 procent nájemného za 4. čtvrtletí, tak město přidá slevu ve výši 50 procent. Čili v případě, že podnikatelé požádají o COVID - Nájemné stát, tak by mohli mít kompenzován 100 procentní nájem.”

Pokud by stát kompenzoval 100 procent nájemného za 4. čtvrtletí, město by svou podporu posunulo na první čtvrtletí roku 2021. Formou finančního daru pak také pomůže dalším živnostníkům, kteří nejsou v nájmu v městských objektech.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Podmínkou bude opět uzavření provozovny, sídlo a provozovna na území Nového Jičína. Během února by podnikatelů mohli žádat o pomoc v maximální výši 20 tisíc korun.”

Sdružení novojičínských podnikatelů pomoc měst vítá, ale současně upozorňuje na těžkou situaci zejména v maloobchodě a službách.

Andrej Droščín, člen výboru, Novojičínské sdružení podnikatelů: “Tento sektor byl ponechán bez dostatečné vládní pomoci, která teď přichází v omezené míře a bohužel pro mnohé již pozdě.”

Podle zástupce sdružení podnikatelů tato krize zdaleka nekončí a mají obavy, že některé provozovny už neotevřou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy