Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Očkování onkologických pacientů proti Covid-19? Lidé často neví a obracejí se na odborníky novojičínské onkologie

Komplexní onkologické centrum v Novém Jičíně denně reaguje na telefonáty onkologických pacientů, zda je pro ně očkování proti koronaviru vhodné. K problematice se nám vyjádřil vedoucí lékař tohoto specializované pracoviště.

Očkování proti koronaviru osob starších 80 let bylo spuštěno také v Novém Jičíně. Ve zdejší nemocnici navíc funguje jedno ze dvou komplexních onkologických center v rámci Moravskoslezského kraje a množí se zde dotazy, zda je vakcinace vhodná právě i pro tyto rizikové pacienty.

David Vrána, vedoucí KOC, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Co se týká očkování onkologických pacientů, kteří jsou v remisi, to znamená jsou bez známek onkologického onemocnění a jsou pouze sledování, tak tam není žádné omezení. A není potřeba ani konzultace s ošetřujícím onkologem.”

Očkovat se podle Davida Vrány mohou i pacienti, kteří jsou pouze na hormonální léčbě nebo jsou ozařování, bez chemoterapie. Odlišný postup je u lidí, kteří jsou v aktivní onkologické léčbě.

David Vrána, vedoucí KOC, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Ať už ve smyslu chemoterapie nebo imunoterapie, tak u těchto pacientů doporučujeme konzultaci s ošetřujícím onkologem. I když je třeba říct, že ani u těchto pacientů není očkování primárně kontraindikováno.”

Očkovací centrum pro veřejnost připravila nemocnice mimo areál, s vakcinací zde začali minulý týden.

Jakub Fejfar, náměstek léčebné péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Momentálně, na co narážíme a na co čekáme, jsou plynulé dodávky očkovací látky tak, abychom mohli uspokojit zatím převis poptávky nad momentálně našimi možnostmi.”

Vakcínu zde zatím dostala necelá stovka seniorů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy