Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město odpustí podnikatelům nájemné a dalším pomůže finančním darem

Radnice připravila další opatření ke zmírnění dopadů epidemie a vládních omezení na podnikatele, kteří museli na podzim a opět nyní v lednu uzavřít provozovny. Poskytne slevy na nájmu a stejně jako na jaře také přímou finanční pomoc.

Podnikatelé, kteří mají své provozovny v prostorách města, se dočkají pomoci radnice v podobě slevy na nájemném, stejně, jako tomu bylo na jaře loňského roku. S konkrétní verzí město v tuto chvíli vyčkává na to, jak bude koncipován vládní dotační program COVID - Nájemné.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V případě, že by stát kompenzoval 50 procent nájemného za 4. čtvrtletí, tak město přidá slevu ve výši 50 procent. Čili v případě, že podnikatelé požádají o COVID - Nájemné stát, tak by mohli mít kompenzován 100 procentní nájem. V případě, že by stát kompenzoval 100 procent nájemného za 4. čtvrtletí, tak bychom tu naši podporu, tu slevu ve výši poloviny nájemného, posunuli o čtvrtletí, čili by se vztahovala na první čtvrtletí roku 2021.”

O slevu ze strany města nebudou muset nájemci individuálně žádat. Po schválení radou budou bytovým odborem vyzváni k uzavření dodatku k nájemní smlouvě. Město dále také plošně promine sankce za pozdní úhradu nájemného a služeb v nebytových prostorách.

Formou finančního daru pak také pomůže dalším živnostníkům.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Týká se to podnikatelů, kteří nejsou v nájmu v městských nebytových prostorech. Podmínkou bude opět uzavření provozovny, sídlo a provozovna na území Nového Jičína. Rada městy by měla na lednové schůzi by měla schválit vyhlášení podmínek, takže během února by podnikatelů mohli žádat o pomoc v maximální výši 20 tisíc korun.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: ”Rada města se hned na prvním jednání bude touto problematikou zabývat a určitě novojičínské podnikatele podpoříme.”
Andrej Droščín, člen výboru, Novojičínské sdružení podnikatelů: “Sdružení novojičínských podnikatelů by touto cestou chtělo poděkovat radnici za rozhodnutí snížit nájemné nebytových prostor v majetku města podnikatelům postiženým vládním nařízením. Přesto je zde třeba upozornit na těžkou situaci v maloobchodě a službách, kdy tento sektor byl ponechán bez dostatečné vládní pomoci, která teď přichází v omezené míře a bohužel pro mnohé již pozdě. Tato krize nekončí a máme obavy, že některé provozovny už neotevřou.”

Na základě individuálních žádostí bude radnice řešit ještě další úlevy, například za pronájem prostor spolkům nebo za pronájem pozemků ke zřízení restauračních zahrádek a vyhrazeného parkování.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy