Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Počet nehod i tragických následků v regionu v roce 2020 poklesl

Nouzový stav a s tím související omezení pohybu a cestování se projevilo v poklesu dopravních nehod. Policisté v Moravskoslezském kraji řešili v loňském roce o více než tisíc silničních neštěstí méně než v roce 2019. Nižší je i počet životů, které při nich vyhasly.

Policisté v Moravskoslezském kraji evidují za loňský rok 9197 dopravních nehod, to je o zhruba 1050 méně než v roce 2019. Na snížení nehodovosti se podílelo vyhlášení nouzového stavu a omezení řady aktivit, lidé daleko méně cestovali. Přesto na silnicích v kraji zemřelo 38 osob. Naproti tomu v předloňském roce to bylo 53 zmařených životů.

René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “K nejvyššímu počtu usmrcených osob za rok 2020 došlo v okrese Frýdek-Místek, bylo to 14 osob, pak následovaly okresy Opava a Karviná, kde to bylo shodně 6 osob, a v okrese Nový Jičín vyhasly 4 lidské životy.”

Hlavní příčinou nehod je dlouhodobě nesprávný způsob jízdy řidičů a nepozorné chování účastníků silničního provozu, následuje nedání přednosti v jízdě, nepřiměřená rychlost a nesprávné předjíždění.

René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “Jedna z nejtragičtějších dopravních nehod na Novojičínsku se stala 21. listopadu 2020 pár minut před desátou hodinou dopolední. V té době 63letý muž řídil osobní motorové vozidlo Škoda Rapid na teritoriu obce Lichnov, a to ve směru na Frenštát pod Radhoštěm. Při průjezdu levotočivou zatáčkou přejel do protisměru a zde se čelně střetl s osobním motorovým automobilem Citroën Berlingo rovněž 63letého řidiče. Následkem tohoto střetu jsou dvě smrtelná zranění.”

Mezi nejohroženější účastníky silničního provozu patří trvale ti, kteří během kolize nesedí v automobilu. V okrese Nový Jičín policisté evidují za loňský rok 25 srážek s chodci, 89 dopravních nehod s cyklisty a 29 s účastí motorkáře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy