Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obavy novojičínské Charity se nenaplnily, lidé si cestu našli

Tříkrálová sbírka, letos bez koledníků, je u konce. I když poslové s pokladničkami nemohli obcházet domácnosti, výsledek nakonec, například novojičínskou Charitu, docela překvapil

Letošní Tříkrálová koleda probíhala spíše online formou, nicméně novojičínská Charita rozšířila na různá místa i několik reálných pokladniček a snaha se vyplatila. Například kasičky umístěné v Návštěvnickém centru naplnili lidé hned čtyři.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “S velkým povděkem jsme sledovali, že děvčata z informačního centra nám volaly, ať vyměníme pokladničku, že je zase plná, tak to bylo opravdu příjemné překvapení.”

Další zapečetěné schránky byly na úřadech ve spádových obcích novojičínské Charity. V součtu s předběžnými výsledky z virtuální kasičky dospěla Charita k této výsledné částce:

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Dohromady celá sbírka k dnešnímu dni nám udělala 497 tisíc korun, což je úplně fantastický výsledek.”

I když je to zhruba o 250 tisíc méně, než v loňském roce, takový výsledek Charitu příjemně zaskočil.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Vůbec jsme neočekávali takovou aktivitu lidí, kteří letos museli proto, aby mohli přispět, museli sami něco udělat.”

Peníze tu pomohou například v půjčovně kompenzačních pomůcek, v rámci fondu kroužky a také na zřízení Re-use centra pro využití funkčních nepotřebných věcí z domácností.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy