Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Specialista novojičínské nemocnice reaguje na obavy onkologických pacientů

Očkování proti koronaviru osob starších 80 let bylo spuštěno také v Novém Jičíně. Ve zdejší nemocnici navíc funguje komplexní onkologické centrum a množí se zde dotazy, zda je vakcinace vhodná i pro onkologické pacienty.

V Moravskoslezském kraji jsou dvě komplexní onkologická centra, jedno z nich je v novojičínské nemocnici. Denně zde reagují na telefonické dotazy, zda je očkování proti nemoci covid -19 vhodné právě i pro onkologické pacienty.

David Vrána, vedoucí KOC, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Co se týká očkování onkologických pacientů, kteří jsou v remisi, to znamená jsou bez známek onkologického onemocnění a jsou pouze sledování, tak tam není žádné omezení. A není potřeba ani konzultace s ošetřujícím onkologem.”

Očkovat se podle Davida Vrány mohou i pacienti, kteří jsou pouze na hormonální léčbě nebo jsou ozařování, bez chemoterapie. Odlišný postup je u lidí, kteří jsou v aktivní onkologické léčbě.

David Vrána, vedoucí KOC, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Ať už ve smyslu chemoterapie nebo imunoterapie, tak u těchto pacientů doporučujeme konzultaci s ošetřujícím onkologem. I když je třeba říct, že ani u těchto pacientů není očkování primárně kontraindikováno.”

Očkovací centrum pro veřejnost připravila nemocnice mimo areál, příjezd k místu je označen a informace jsou na webu zdravotnického zařízení. S vakcinací zde začali minulý týden.

Jakub Fejfar, náměstek léčebné péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Momentálně, na co narážíme a na co čekáme, jsou plynulé dodávky očkovací látky tak, abychom mohli uspokojit zatím převis poptávky nad momentálně našimi možnostmi. Momentálně se pohybujeme v řádu do sta klientů 80+, kteří byli v rámci našeho očkovacího centra proočkování.”

Už před několika týdny dostali v nemocnici vakcínu zdravotníci, kteří pracují na covid odděleních, nyní je jim aplikována druhá dávka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy