Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Majitele části stavebních pozemků v Novém Jičíně určil los, zájemci výběr sledovali online

Novojičínská radnice vyhlásila výsledky veřejné soutěže na koupi pozemků pro stavbu rodinných domů. Transparentnost otevírání obálek mohli zájemci sledovat online, včetně losování majitelů 13 větších parcel.

Ve veřejné soutěži Nový Jičín nabídl 23 pozemků pro stavbu rodinných domů v lokalitě Za školou v Žilině, o výměře od přibližně 600 do téměř 2 tisíc metrů čtverečních. O kupci deseti menších parcel rozhodovala obálková metoda, tedy, kdo dá víc. U zbývajících 13 pozemků byla cena jednotná a vítěze určil los.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Bylo podáno celkem 85 žádostí s tím, že 14 pozemků našlo dnes své budoucí vlastníky v případě, že poskytnou součinnost, uzavřou kupní smlouvu a orgány města ji schválí. U 9 pozemků nebyla buď podaná nabídka nebo byli totožní zájemci.”

Jedena osoba mohla dle pravidel podat více nabídek, pokud už byla potvrzena jako vítěz jednoho pozemku, z výběru o další byla vyloučena.

Původně mělo vyhodnocení soutěže proběhnout veřejně, z důvodů aktuálních opatření jej bylo možné sledovat na online odkazu.

Jan Ševčík, právník města Nového Jičína: “Já věřím tomu, že to proběhlo transparentně, všichni viděli, jakým způsobem jsme obálky otevírali a hodnotili, i to losování, takže já věřím, že proti tomu nemohou být vzneseny žádné námitky.”

Budoucí majitelé parcel musí stavbu rodinného domu zkolaudovat do šesti let od převodu vlastnického práva. Po tuto dobu nemohou pozemek bez souhlasu města prodat jiné osobě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy