Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiče na pomoc volali lidé častěji, záchranáři mají na kontě o 600 zákroků více

Novojičínští hasiči vydali statistiky svých zásahů za rok 2020. Lidé jejich pomoc potřebovali častěji, než v předchozím roce. Stoupl zejména počet technických zákroků. Příjemnou událostí bylo zahájení stavby nové centrální stanice.

Hasiči z novojičínského územního odboru vyslyšeli v roce 2020 volání o pomoc a vyrazili do terénu k celkem 2 811 mimořádným událostem. Z tohoto počtu 178 výjezdů směřovalo k požárům a 230 k dopravním nehodám. Ve 133 případech se jednalo o zásah u úniku nebezpečné chemické látky. Stejně jako v uplynulých letech připadal největší počet zákroků, více než 1 500, na pomoci technického typu.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “V souvislosti s požáry v minulém roce, bohužel, zemřely dvě osoby. Celkem 74 osob bylo evakuováno, 9 osob bylo jednotkami požární ochrany zachráněno, 21 osob bylo zraněno.”

Při požárech vznikla na majetku přímá škoda více než 14 milionů korun, hasiči svým zásahem zachránili hodnoty za více než 250 milionů.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Nejzávažnější byl požár střechy a podkroví rodinného domu ve Studénce z 8. dubna, kde zasahovalo osm jednotek požární ochrany. Škoda byla vyčíslena na dva a půl milionu korun, uchráněné hodnoty tvořily další čtyři miliony.”

Ze závažných dopravních nehod připomněl řediteli novojičínských hasičů tragickou událost z 26. listopadu, kdy po střetu dvou osobních automobilů u obce Lichnov zemřeli dva lidé.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Celkový počet zásahů za rok 2020 byl o 637 mimořádných událostí vyšší než v roce 2019, ten nárůst byl u zásahů technického typu.”

Novojičínští hasiči se v loňském roce dočkali i příjemné události, v polovině září byla zahájena stavba nové centrální stanice u ulice Propojovací.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Od té doby probíhá podle harmonogramu, kdy již byla provedena realizace některých inženýrských sítí, byly provedeny hrubé terénní úpravy, dále také probíhá příprava podloží na založení stavby.”

Výstavba moderního zázemí pro profesionální hasiče vyjde na 236 milionů korun. Spolufinancována je z Integrovaného regionálního operačního programu a z fondů EU. Hotova má být březnu 2022.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy