Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oživení sídliště Nerudova potrvá šest let, lidé si přejí lepší parkování a hřiště pro děti

Bytová zástavba kolem Nerudovy ulice bude dalším sídlištěm, které se ve městě dočká revitalizace. Obnova venkovního prostoru v lokalitě, kde žije okolo devíti set lidí, bude rozdělena do několik etap.

Revitalizací už ve městě prošlo několik velkých sídlišť, například v lokalitě Dlouhá nebo Bezručova-Riegrova. Teď radnice představila koncepci regenerace dalšího veřejného prostranství - v bytové zástavbě v okolí ulice Nerudova, kde žije zhruba 900 lidí. Ti se mohli k projektu už na podzim vyjádřit v anketě. Město tehdy jako zpětnou vazbu obdrželo 97 vyplněných dotazníků.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Předmětem toho dotazníkového šetření bylo i zjištění, jak se zde obyvatelům žije, co tu absentuje, co by chtěli změnit. Byly tam některé zajímavé informace, nejvíce, co asi rezonuje ve městě, nejen v této lokalitě, je problematika kapacity parkování.”

Následně se veřejnost už s navrženou studií mohla podrobně seznámit na online projednání koncem ledna.

obyvatelé sídliště Nerudova:  “Plánek visí u nás v domě, takže jsem se na to díval, že tu budou dělat nějaké úpravy. Hlavně, ať je to pro děcka a mohli by tu udělat více parkovacích míst.”
“Celou záležitost jsme sledoval od začátku, vyjadřoval jsem se k tomu i v tom duchu, aby tady byl dostatek zeleně i těch dětských hřišť.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Podle studie je projekt rozdělen do šesti etap, které by se měly realizovat v letech 2022 až 2027. Je to projekt, u kterého je možné žádat o dotaci ze státního fondu podpory investic.”

Předmětem regenerace bude zklidnění dopravy, zajištění vyšší bezpečnosti zejména pro pěší, navýšení parkovacích míst, rekonstrukce osvětlení, výměna laviček, úprava zeleně, dětských hřišť a dalších volnočasových prvků.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V letošním roce by měly být zprojektovány první a druhá etapa. U první etapy bychom o dotaci chtěli žádat v prosinci na rok 2022 a následně projektovat a realizovat jednotlivé etapy. Podle studie, součet celkových nákladů na realizaci jednotlivých etap je zhruba 51 milionů korun.”

Hotovou studii regenerace ještě musí schválit zastupitelstvo. Jeho nejbližší schůze je na programu v polovině března.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy