Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sníh odklízí, kdo může, venku už je vysypáno 300 tun soli

Zima se po několika letech projevila ve své pravé podobě i v nižších polohách. Plné ruce práce s úklidem sněhu a posypem zledovatělých ploch mají i pracovníci technických služeb v Novém Jičíně. Během pěti dnů spotřebovali více než 300 tun soli.

Ta pravá zima nastala i pro technické služby od soboty 6. února, kdy začali pracovníci sloužit nonstop pohotovosti.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Veškerá technika, ale i personál, jak se říká, co má ruce a nohy, tak odklízí sníh v našem městě. V první linii jsou jsou páteřní komunikace, potom obslužné a pak sběrné. Samozřejmě chodníkové tělesa, ty děláme souběžně.”

Úklid sněhu je prioritou 12 zaměstnanců střediska komunikací, v terénu mají k dispozici 10 kusů techniky.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Na zimní údržbě se taktéž podílí zaměstnanci střediska zeleně, kde můžeme vytížit 5t až 18 zaměstnanců, kteří mají k dispozici 5 kusů techniky. K zimní údržbě se taktéž využívají zaměstnanci veřejně prospěšných prací, a to v počtu 5 až 11 zaměstnanců, kteří jsou využívaní v ručním pracím posypovým a úklidovým činnostem. Trošičku nám činí problém odstavena vozidla u sběrných míst komunálního odpadu, kde za těchto klimatických podmínek je ještě tato práce ztížena.”

Které práce a v jakých místech jsou přednostní určuje plán zimní údržby. Zveřejněn je na webu technických služeb. V místních částech Loučka, Žilina a Straník využívá město pro úklid sněhu externí dodavatele.

Místa, která by chtěli zbavit sněhu, také neustále konkretizují v e-mailech a telefonátech na radnici nebo technické služby i sami občané.

obyvatelé a návštěvníci Nového Jičína: “Kolem našeho domu to odhrnuté je, někde není, tak snad tam přijedou.” “Zvládají to asi jako všude jinde, snaží se, určitě, musíme chodit opatrně.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “My to bereme pozitivně, ne všechno můžeme sami dohlédnout. Legislativa nám jasně říká, do kolika hodin má být ten chodník nebo místní komunikace ošetřena a v této zákonné normě jsme. A co se týče podnětů občanů, ne vše umíme zařídit, ne vše lze odklidit.”

Například lidé nemohou brát za samozřejmé, že sníh bude odstraněn z cyklopruhů. Prioritou je sjízdnost hlavních komunikací. Také je nutno brát v úvahu, že posypová sůl má účinnost pouze do minus pěti stupňů.

V tomto roce zatím technické služby spotřebovaly zhruba 300 tun soli, sklad posypového materiálu zásobují průběžně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy