Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští provozují organizovaný sport, který ani v této době nevadí

Organizovaný sport, který může fungovat i v této době, mohou provozovat lidé v Novém Jičíně. Zahájen byl další ročník projektu Na Svinec. Jeho podstatou je zdravé soutěžení v počtu výstupů k Chatě Svinec. Rekordmankou loňského roku byla žena, která nahoru vyšlapala 600 krát.

Projekt “Na Svinec” spolku Zážitky v pohybu vzešel před třemi lety z participativního rozpočtu. Hned v počátku se do něj zapojila i Jana Huvarová. V loňském roce už se stala rekordmankou mezi ženami. Na kopec během 365 dnů vystoupala 600 krát.

Jana Huvarová, účastnice projektu Na Svinec: “První ročník mě motivovalo to, že jsem byla po úraze a potřebovala jsem rehabilitaci. Tak jsem spojila příjemné s užitečným, to jsem měla 180 výstup. A ten loňský rok, to už mezi náma byla taková sportovní rivalita.”

Zdravé soupeření v počtu výstupů na vrcholek v nadmořské výšce zhruba 540 metrů se registruje elektronicky. Loňského druhého ročníku se zúčastnilo 204 závodníků.

Jiří Klein, spolek Zážitky v pohybu: “Celkem vystoupali více než 13 tisíc krát a nastoupali u toho 3 miliony výškových metrů.”

Do dalšího pokračování projektu zapracovali organizátoři několik změn, včetně motivačního závodu Imunity race pro účastníky, kterým nejde o rekordy.

Jiří Klein, spolek Zážitky v pohybu: “Ono se vlastně teď ukázalo, díky těm epidemickým záležitostem, jak je to zajímavý projekt, protože lidé skutečně mohou soutěžit celoročně, ať jsou nějaká opatření nebo nejsou.”
Jana Huvarová, účastnice projektu Na Svinec: “Já bych to vřele doporučila všem, aby si zotužili kondičku a zdraví.”

Tuto myšlenku zdravého pohybu se v loňském roce podařilo rozšířit také do Kopřivnice, kde lidé mohou soutěžit ve výšlapech na Bílou horu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy