Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aktivita “Na Svinec” je sportem, který ani vládní omezení nezastavila

Organizovaný sport, který může fungovat i v této době, mohou provozovat lidé v Novém Jičíně. Zahájen byl další ročník projektu Na Svinec. Jeho podstatou je zdravé soutěžení v počtu výstupů k Chatě Svinec. Rekordmankou loňského roku byla žena, která nahoru vyšlapala 600 krát

Projekt “Na Svinec” spolku Zážitky v pohybu vzešel před třemi lety z participativního rozpočtu. Hned v počátku se do něj zapojila i Jana Huvarová. V loňském roce už se stala rekordmankou mezi ženami. Na kopec během 365 dnů vystoupala 600 krát.

Jana Huvarová, účastnice projektu Na Svinec: “První ročník mě motivovalo to, že jsem byla po úraze a potřebovala jsem rehabilitaci. Tak jsem spojila příjemné s užitečným, to jsem měla 180 výstup. A ten loňský rok, to už mezi námi byla taková sportovní rivalita.”

Zdravé soupeření v počtu výstupů na vrcholek v nadmořské výšce zhruba 540 metrů se měří elektronicky. Loňského druhého ročníku se zúčastnilo 204 závodníků.

Jiří Klein, spolek Zážitky v pohybu: “Celkem vystoupali více než 13 tisíc krát a nastoupali u toho 3 miliony výškových metrů.”

Jedna čtečka otisků prstů je umístěna na kopci na chatě Svinec, druhá na budově Návštěvnického centra na náměstí pro případy, kdy někdo během jednoho dne absolvuje výstup vícekrát. Třetí elektronické zařízení je v dolní části sjezdovky na lyžařské chatě. To je pro zájemce, kteří závodí v rychlosti, za jakou po sjezdovce vyběhnou nahoru.

Jiří Klein, spolek Zážitky v pohybu: “Určitě plánujeme v letošním roce, pokud to situace dovolí, třeba dvacetičtyřhodinovku. myslím si, že se to podaří uskutečnit.”

Do pokračování projektu zapracovali organizátoři několik změn, včetně motivačního závodu Imunity race pro účastníky, kterým nejde o rekordy.

Jiří Klein, spolek Zážitky v pohybu: “Ono se vlastně teď ukázalo, díky těm epidemickým záležitostem, jak je to zajímavý projekt, protože lidé skutečně mohou soutěžit celoročně, ať jsou nějaká opatření nebo nejsou.”

Jana Huvarová, účastnice projektu Na Svinec: “Já bych to vřele doporučila všem, aby si zotužili kondičku a zdraví.”

Myšlenku zdravého pohybu se v loňském roce podařilo rozšířit také do Kopřivnice, kde lidé mohou soutěžit ve výšlapech na Bílou horu. Všechny podrobnosti o projektu a způsobu registrace jsou na webových stránkách Na Svinec.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy