Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nudu, i během prázdnin, zažene v Novém Jičíně Cesta z města

Vymyslet alespoň nějakou náplň na letošní jarní prázdniny je těžkou výzvou. Nezalekli se ji ve volnočasovém středisku Fokus v Novém Jičíně. Pro děti a celé rodiny vyhlásili dobrodružný program s názvem Cesta z města.

Zorganizovat za stávající situace akci pro veřejnost je v podstatě nemožný úkol. Pracovníci Střediska volného času Fokus v Novém Jičíně se ovšem takových výzev nebojí. Připravili netradiční procházku s názvem Cesta z města.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Využili jsme dobu jarních prázdnin, ať si je mohou rodiče s dětmi zpestřit. Celá procházka je cílena na přírodu.”

Na nevšední cestu v délce 5 až 8 kilometrů s různými úkoly, hádankami a šiframi se mohou děti s rodiči i mládež vydat kdykoliv už od 1. do 14. března. Na webu Fokusu je spuštěna registrace do programu a zveřejněny další informace.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Cesta začíná na místě, které vám prozradíme až ve startovním balíčku.”

Středisko volného času, které zatím stále nemůže sloužit svému účelu - zajištění sportovního a tvůrčího vyžití dětí - už teď optimisticky myslí i na léto - zveřejnilo seznam táborů. Věří, že stejně, jako zvládli jejich organizaci loni, půjde to i letos.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Já osobně považuji léto 2020 za malý zázrak, neboť jsme i v té pandemické situaci dokázali, vše, co jsme si vymysleli, zrealizovat, i za jakýchsi zpřísněných hygienických podmínek. Proto neskládáme ruce do klína, a také pro letošní rok připravujeme tábory.”

V plánu má Fokus 7 pobytových a 17 příměstských turnusů, které pokryjí každý prázdninový týden.

Témata: cesta z města
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků