Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lávka pro pěší přes Jičínku je narušená, ale není nebezpečná

Lávka pro pěší přes řeku Jičínku v Novém Jičíně je v nevhodném technickém stavu, nicméně ne v takovém, aby bylo nutné ji uzavřít. Prokázala to prohlídka, kterou nechalo město zpracovat. Její rekonstrukce je v plánu v příštím roce.

Technický stav přemostění toku Jičínky v Novém Jičíně, které slouží pouze pro pěší a spojuje ulice Novosady a Jugoslávskou, nechalo město jako vlastník prověřit na konci roku 2019. Prohlídka ukázala, že téměř 40 let stará lávka, která přečkala dvoje povodně, už není v nejlepší kondici.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Byla tam sdělena série doporučení a nápravných opatření, které by město mělo realizovat, jak co se týče samotné konstrukce toho mostu, tak zábradlí, povrchu a podobně. Čili ta lávka je v nevhodném technickém stavu, ale není nebezpečná, že by bylo nutné ji okamžitě uzavírat pro pěší a cyklisty.”

V loňském roce radnice zainvestovala inženýrsko-geologický průzkum, který bude podkladem pro projektovou dokumentaci, a plánovala architektonickou soutěž na rekonstrukci lávky.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Nakonec to bylo přehodnoceno a rozhodlo se, že půjdeme tak zvanou ideovou soutěží, což znamená výběr ze tří nebo z více konkrétních návrhů. Tím pádem v tomto roce je v rozpočtu 650 tisíc korun na projektovou dokumentaci a předpokládáme, že k samotné rekonstrukci dojde v roce 2022.”

Obyčejně vypadající lávka bude po stavebním zákroku nejen v odpovídajícím technickém stavu, ale měla by být také esteticky vzhlednější.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy