Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tvář Nového Jičína bude od jara usměrňovat městský architekt

Novojičínská radnice hledá externího architekta. Měl by být poradcem u významných projektů, a to nejen pro město. Odbornou radu u něj získají také občané nebo investoři, kteří plánují své stavební záměry na území města.

Na počátku tohoto volebního období vedení novojičínské radnice zřídilo komisi architektury jako poradní orgán rady města. Teď se navíc rozhodlo pro oblast urbanismu a územního plánování zřídit nově pozici externího městského architekta.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jedním z plánů vedení města v tomto volebním období je i právě zkvalitnění rozvoje města a větší důraz na architektonické, případně ideové soutěže, které do této doby příliš neprobíhaly. Jedním příkladem z minulého volebního období to byla obřadní síň, na kterou se dělala ideová soutěž.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “My počítáme, že tento městský architekt by měl být poradenským a konzultačním místem pro zástupce vedení města a pro stěžejní odbory, kterými jsou zejména odbor rozvoje investic, odbor územního plánování a stavebního řádu.”

Architekt by měl pro město začít pracovat ve 2. čtvrtletí letošního roku, smlouva bude znít na 500 hodin ročně.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Externí spolupracovník úřadu bude mít konzultační hodiny jednou týdně a v nich poskytne osobní odbornou pomoc nejen městu, ale i veřejnosti, developerům, investorům a vlastníkům nemovitostí, aby jejich záměry nebyly v rozporu s architektonickým rozvojem a koncepcemi města.”

Jeho prvním úkolem by mohla být architektonická soutěž na multifunkční sportovní halu, rekonstrukci smuteční síně nebo pěší lávky na ulici Novosady.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy