Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další místo pro radar připravuje město tam, kde řidiči jezdí i stovkou

Další lokalita pro měření rychlosti vozidel bude v místní části Bludovice, v blízkosti mateřské školy. Umístění radaru řešilo město s dopravní policií a strážníky. Silnice, která tudy vede, je plná kamionů a řidiči tu padesátku často překračují.

S měřením rychlosti vozidel začala městská policie v Novém Jičíně 1. března loňského roku na Revoluční ulici, v prosinci přibylo další měřící stanoviště na Palackého a do třetice bude radar sloužit také v Bludovicích. Místo pro jeho instalaci vybrala radnice ve spolupráci s městskou a dopravní policií. Bude u mateřské školy, v blízkosti přechodu pro chodce.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Z té úřednické činnosti dopravní policie vyplývá, že v tomto úseku se koná ta přestupková činnost, konkrétně vysoká rychlost řidičů. I na doporučení dopravní policie jsme se shodli na dalším umístění toho bodového měření. Údajně ve večerních hodinách se tu auta pohybují i rychlostí 100 kilometrů za hodin.”
Petr Brandejs, člen osadního výboru v Bludovicích: “My jsme samozřejmě rádi, že v Bludovicích bude umístěn radar, protože i po zkušenostech s předchozím radarem, který ale neuděloval pokuty, se nám zdálo, že doprava se zklidnila. Takže si myslíme, že to pomůže jak kvalitě života, to znamená ztišení té dopravy, tak i bezpečnosti v Bludovicích.”
Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Zaznamenali jsme řadu stížností na nedodržování povolené rychlosti v této lokalitě. Samozřejmě, umístění radaru v této lokalitě je také z důvodu mateřské školky, kdy nám tady procházejí děti.”
Petr Brandejs, člen osadního výboru v Bludovicích: “Osadní výbor, na základě podnětů občanů, dlouhodobě pracuje na tom, aby Bludovice byly bezpečnější. Vybudovat tu přechod pro chodce trvalo několik let, stejně jako rozšíření cyklostezky a umožnění chodcům, aby se dostali k autobusové zastávce. Takže my tu dopravu vnímáme jako velice bolavé místo a těšíme se i na Palačovskou spojku, že nám uleví s nákladní dopravou a tak dále.”

Na základě podnětu osadního výboru se tu na konci roku 2019 také podařilo zrealizovat bezpečnější přecházení silnice na konci Bludovic. Hlavní komunikaci tu rozdělil ostrůvek, a vznikl zde nový prostor pro autobusovou zastávku u České školy.

Měřícího stanoviště pro umístění radaru by se místní měli dočkat letos. V současné době se připravuje projektová dokumentace.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Nejdůležitějším faktorem je, abychom splňovali metodiku umisťování těchto zařízení, to znamená, že musí být umístěno v blízkosti školského zařízení a v blízkosti přechodu pro chodce.”

Městská policie ke konci roku vyhodnotila účinnost radaru na Revoluční ulici. Ke správnímu řízení putovalo 12 a půl tisíce oznámení o překročení rychlosti.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Dopravní situace na ulici Revoluční se nám po umístění radaru zklidnila. Po spuštění radaru se počty přestupků pohybovaly až kolem 80 denně. Po ustálení situace a přivyknutí řidičů, tak jsem se v současné době dostali na 40 až 50 přestupků denně. Samozřejmě je to v závislosti na počasí. Ta sama situace by měla nastat na ulici Palackého. K dnešnímu dni došlo k ověření jednotlivých míst a bude vše nachystáno, abychom byli schopni radar přemisťovat na ulici Palackého.”

Zařízení pro měření rychlosti na území města na konci února prověřil český metrologický ústav, ze zákona je nutné zkalibrovat tyto přístroje minimálně jednou ročně.

Samotný radar zatím město vlastní jeden a ten bude po měřících stanovištích rotovat. Rychlost měří obousměrně.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy