Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příborské muzeum funguje venku, připravilo procházkovou výstavu

Najít způsoby, jak v současné době uspořádat výstavu tak, aby ji mohli vidět lidé, se stále snaží v pobočce Muzea Novojičínska v Příboře. Po prezentaci historie svítidel v oknech muzea teď vymysleli Procházkovou výstavu o zpracování lnu.

Procházková výstava o tom, jak se zpracovával len, vede Příborem od poloviny února. Připravilo ji Centrum tradičních technologií, zdejší pobočka Muzea Novojičínska. Dvanáct zastavení, která kopírují plakátové výlepní plochy, provedou zájemce postupem od sklizeného lnu až po lněné plátno.

Monika Chromečková, Centrum tradičních technologií Příbor: “Začátek je tady u Piaristického kláštera, kde Centrum tradičních technologií sídlí. Ten první bod je v oknech, kde je úvodní text a mapa, kde jednotlivé body jsou.”

Celá trasa má délku čtyři a půl kilometrů. Lidé si projdou nejen historické centrum města, ale i jeho zákoutí, do kterých třeba běžně nezajdou. Na všech výlepních plochách najdou poutač s informacemi.

Monika Chromečková, Centrum tradičních technologií Příbor: “Na každém tom plakátu je navíc jiný QR kód, přes který se lidé mohou dostat na další zajímavosti spojené se lnem. Jsou to třeba videa o tradičním zpracování lnu nebo další vide představuje starší archaické zpracování této rostliny.”

Výstava je vhodná i pro rodiny s dětmi. Průvodcem jej maskot - panáček Bohdan. Pracovníci Centra tradičních technologií už v ledu uspořádali “zvenku” přístupnou výstavu o historii světla v oknech svého sídla a dalšími projekty, které jsou na webu, se soustředí i na virtuální prostor.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy