Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na pomoc podnikatelům dává Nový Jičín více než 6 milionů

Finanční dar nebo sleva na nájemném. To je pomoc, kterou opět Nový Jičín nabídne místním podnikatelům. Opakuje tak systém podpory z loňského roku. Celkem jde o výdaje přesahující 6 milionů korun.

Poloviční nájmem v městských nebytových prostorách, prominutí sankcí za pozdní úhradu nájemného a služeb nebo finanční dar podnikatelům, kteří mají na území města sídlo a provozovnu. Takto novojičínská radnice opět pomůže živnostníkům, kteří musí mít v době nouzového stavu zavřeno.O přímou peněžní pomoc v maximální výši 20 tisíc korun mohli žádat do konce února.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Bylo podáno celkem 156 žádostí a rada města na své schůzi 31. března by měla schválit poskytnutí daru způsobilým žadatelům. I v loňském i v letošním roce těch žádostí bylo více, takže v loňském roce se výše daru určila poměrně, takže loni si podnikatelé přišli na zhruba 16 a půl tisíce korun.”

Na finanční podporu podnikatelům, ať už přímou nebo nepřímou, vydalo město loni přes 3 miliony korun, v letošním roce zatím předpokládá další výdaj ve výši 3 a čtvrt milionu.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Všechny tyto kroky směřují k tomu, abychom co nejvíce provozoven ve městě udrželi. Co se týče centra města a náměstí, tak prozatím se nám všechny provozovny daří udržet. Výjimkou je pekárna na Lidické ulici, která svou činnost ukončila v loňském roce.”

Prázdný je také například městský prostor po bývalém zlatnictví na náměstí, nicméně ne z důvodů souvisejících s omezením provozu. Některé další obchody, třeba pekárny v blízkosti centra, pak přestaly fungovat v soukromých objektech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy