Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Zámecký questing v Novém Jičíně postačí plánek a tužka

Zábavu a poučení spojilo Muzeum Novojičínska do nového programu v duchu questingu. Zájemci se mohou vydat na trasu městem s tužkou a herním plánem v ruce a hledat indicie pro otevření pokladu. Absolvovat cestu mohou kdykoliv.

Lenka Juráčková, Muzeum Novojičínska: “Pojď si s námi hrát i zapřemýšlet, milý příteli, prohlédnout si památky a domy, sochy, kostely. Projdeme si spolu kousek města, u Španělské kaple začne naše cesta.”

Otázky ve veršované podobě jsou základem nového programu, který připravilo Muzeum Novojičínska. Jedná se Zámeckou hledačku s názvem “Od Španělů k Žerotínům.”

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Využili jsme questingu, což je hra, která byla dovezena ze Spojených států, a je to taková hledačka, při které procházíme námi známými místy podle mapky a všímáme si věcí, kterých bychom si normálně nevšimli, našeho přírodního, kulturního, ale i historického dědictví. A je to teď naše jediná forma komunikace s návštěvníky, kdy jim můžeme alespoň takto poskytnout naše služby.”

Zámecký questing provede po deseti místech Nového Jičína, uvedena jsou na herním plánu, který lze vyzvednout před muzeem nebo si jej lidé mohou doma najít na webu muzea a vytisknout. Každé zastavení je nápovědou pro odpověď na otázku, kterou je třeba zapsat do herní karty. Hru zvládnou i lidé, kteří v Novém Jičíně nebydlí nebo podrobně neznají historii města.

Lenka Juráčková, Muzeum Novojičínska: “Zde vyjde tajenka, kde mají hledat poklad, a tady bude kód k tomu, aby otevřeli zámek a tam mohou nalézt odměnu ve formě suvenýrů.”

V těchto formách programu bude muzeum pokračovat i nadále, připravuje projekt, který podobným způsobem propojí všechny jeho pobočky v bývalém okrese.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy