Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zámecká hledačka je procházkou s jasným cílem, pobaví a připomene historii

Zábavu a poučení spojilo Muzeum Novojičínska do nového programu v duchu questingu. Zájemci se mohou vydat na trasu městem s tužkou a herním plánem v ruce a hledat indicie pro otevření pokladu. Absolvovat cestu mohou kdykoliv.

Lenka Juráčková, Muzeum Novojičínska: “Pojď si s námi hrát i zapřemýšlet, milý příteli, prohlédnout si památky a domy, sochy, kostely. Projdeme si spolu kousek města, u Španělské kaple začne naše cesta. A ty jistě zjistíš směle označení její celé?.”

Otázky ve veršované podobě jsou základem nového programu, který připravilo Muzeum Novojičínska. Jedná se Zámeckou hledačku s názvem “Od Španělů k Žerotínům.”

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Využili jsme questingu, což je hra, která byla dovezena ze Spojených států, a je to taková hledačka, při které procházíme námi známými místy podle mapky a všímáme si věcí, kterých bychom si normálně nevšimli, našeho přírodního, kulturního, ale i historického dědictví. A je to teď naše jediná forma komunikace s návštěvníky, kdy jim můžeme alespoň takto poskytnout naše služby. Questing jsme umístili na webové stránky Muzea Novojičínska, na facebook a vytištěné materiály najdou i v krabičce naproti vchodu do muzea.”

Zámecký questing provede zájemce po deseti místech Nového Jičína, uvedena jsou na herním plánu, který lze tedy vyzvednout před muzeem nebo si jej lidé mohou doma vytisknout.

Lenka Juráčková, Muzeum Novojičínska: “Poté, když má zájemce vytištěný herní plán, tak s tužkou v ruce a dobrou náladou může už potom vyrazit od prvního stanoviště, které začíná u Španělské kaple.
Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Vybrali jsme trasu, která se i takhle jmenuje, Od Španělů k Žerotínům a cíl je tady na Žerotínském zámku.”

Projít celou trasu trvá podle tempa 30 až 60 minut, dlouhá je něco přes kilometr a půl. Každé zastavení je nápovědou pro odpověď na otázku, kterou je třeba zapsat do herní karty. Tak se účastníci dostanou k trojmístnému kódu, který otevírá skříňku s odměnou. Hru zvládnou i lidé, kteří v Novém Jičíně nebydlí nebo podrobně neznají historii města.

Lenka Juráčková, Muzeum Novojičínska: “Zde vyjde tajenka, kde mají hledat poklad, a tady bude kód k tomu, aby otevřeli zámek a tam mohou nalézt odměnu ve formě suvenýrů.”
Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Projdeš kolem parku, stromy zašumí…. Jak zní jeho název, hravě doplníš. Kdo tu ještě váhá, čí jsou sady, podívej se, čí je socha tady.”

Podrobné informace o zámeckém questingu jsou uvedeny na webu muzea, kde v sekci Žerotínský zámek následuje odkaz na Muzeum z domova. V těchto formách programu budou pracovníci této instituce pokračovat i nadále a připravují i projekt, který podobným způsobem propojí všechny pobočky muzea na Novojičínsku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy