Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníci mohou uklidit "za humny", z hromadné výzvy je individuální akce

Nový Jičín patří k městům, která se pravidelně připojují ke kampani „Ukliďme svět/ukliďme Česko“. Termín celorepublikového jarního úklidu byl stanoven na sobotu 27. března. Pořadatelé výzvy se adaptovali na aktuální situaci a místo hromadné akce přišli s myšlenkou „Ukliďme za humny“.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Vyzývají k tomu, aby všichni ti, kteří chtějí přispět k tomu, aby jejich oblíbení místo nebo lokalita, kde bydlí, bylo čisté, tak aby sami vzali pytlík na odpadky, rukavice posbírali ten nepořádek, který se jim tam nelíbí, a vyhodili to. Tato myšlenka se nám líbí, protože sami se setkáváme s tím, že ti, kteří teď, třeba více než dříve, chodí na procházky, tak nějaké místo uklidí. Často se setkáváme s tím, že zveřejní fotku, kolik toho nasbírali, takže jsme za to rádi.”

Zdravé město by rádo získalo zpětnou vazbu, kolik lidí se individuálně do akce Ukliďme za humny zapojí, a vyzývá lidi, aby na email lucie.hrdlickova@novyjicin.cz poslali z úklidu fotografie.

Dobrovolníci také opět mohou využít technické služby k odvozu většího množství odpadu, třeba ze vzdálenější lokality. V tomto případě je potřeba do 18. března informovat o tomto požadavku a místě úklidu na výše uvedeném e-mailu koordinátorky Zdravého města.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Takže není problém, že budou uklízet v místech daleko od popelnic, jde tam zajistit svoz. Takto chceme tu akci alespoň trochu podpořit.”

Od středy 17. března budou také pro zájemce o úklid k dispozici pytle na odpad ve vestibulu radnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy