Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín rozhoduje o nápadech lidí, třeba deštníkové ulici nebo discgolfu

Projekty pro Nový Jičín v rámci participativního rozpočtu letos odevzdal rekordní počet předkladatelů. Návrhy jsou pestré, od zastínění ulic v centru města deštníky až po dischgolfovou arénu. Které z nich se podaří prosadit, bude známo do léta.

Rekordní počet návrhů podali obyvatelé Nového Jičína v rámci letošního participativního rozpočtu. Radnice jim dala možnost zasáhnout do vylepšení života ve městě již po čtvrté.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Lidé mají zájem o rozvoj města, protože se sešlo celkem šest projektů, což je zatím nejvíce v historii. Ty projekty jsou velmi konkrétní, řeší konkrétní problémy dané lokality. je tam například návrh, abychom propojili cestu, která vede do Bludovic, s lesoparkem Skalky. Dalším návrhem je zastínění ulic v městské památkové rezervaci deštníky. Tam uvidíme, zda nám to povolí Národní památkový ústav.”
Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Některé se snaží oživit sportovní scénu pro veřejnost, je tam projekt, který rozšiřuje místa, kde by šel hrát discgolf.”

Občané předložili návrhy v celkové hodnotě téměř 450 tisíc korun, na jejich nápady je přitom stejně jako dosud vyhrazeno 200 000. Přihlášení projekty teď posoudí dotčené odbory města.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Následně proběhne schůzka s překladateli, cílem bude vypilovat finální podobu. Následně budou projekty předloženy Komisi Zdravého města a místní agendy.”

Nejdůležitější části schvalovacího procesu bude hlasování veřejnosti. Ta nakonec rozhodne o tom, který nápad bude v letošním, případně v příštím roce realizován.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy