Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sdílené koloběžky se dostávají i do menších měst, v Novém Jičíně si je vyžádali lidé na fóru

Nový Jičín patří mezi první menší města, kde lze využít sdílené elektrokoloběžky a elektroskútry. Jejich zavedení si před dvěma lety vyžádali lidé na veřejném fóru. Do pilotního projektu se zapojila i sousední Kopřivnice nebo Příbor.

První sdílené elektrokoloběžky a skútry se objevily v ulicích Nového Jičína před pár dny. Přání, aby se tento způsob dopravy dal ve městě použít, vyslovili lidé poprvé před dvěma lety.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Prvotně ten podnět vzešel z Veřejného fóra 2019, kde to byl jeden z požadavků občanů, ale současně to byl i podnět, abychom měli snahu podpořit sdílenou a ekologickou mobilit tak, aby těch aut díky tomu bylo ve městě méně.”

Nový Jičín k záměru přizval také sousední Příbor a Kopřivnici a zrodil se pilotní projekt zavedení sdílené dopravy v menších městech, který realizovala ostravská společnost, specializující se na sdílenou ekologickou veřejnou dopravu.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Domluva s touto firmou je jasná, že město Nový Jičín nebude na tuto službu přispívat ani korunou.”

Radnice se tedy na projektu nepodílí finančně, pouze poskytne svá prostranství k parkování strojů tak, aby co nejméně omezovaly občany.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jsou to místa přímo u cyklostojanů nebo v prostorech, kde je široký chodník nebo místo, které umožňuje odstavení koloběžky.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tento provoz je zkušební, sami si osaháme, jaký to bude mít přínos pro dopravu, pro město, pro občany, možná i pro turismus.”

Do projektu sdílené dopravy už se v tomto regionu připojily také další obce, Starý Jičín a Šenov u Nového Jičína, výhledově by to mohly být také Závišice, Rybí, případně Štramberk.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy