Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vypůjčit knihy lze v okénku na objednání, vrátit kdykoliv

Knihovna v Novém Jičíně od 19. února stále funguje alespoň formou výdejního okénka. To se nachází v suterénu budovy. Čtenáři si mohou přicházet pro dopředu objednané knihy a průběžně mohou vracet vypůjčené tituly. Právě knihy, které lidé mají už delší dobu doma, v půjčovně schází.

Výdejní okénko knihovny je otevřeno od pondělí do pátku od 9 do 11 hodin a od 12 do 4 odpoledne.

Radmila Grofová, knihovnice dětského oddělení: “Nazývá se to výdejní okénko, ale znamená to, že lidé mohou přijít knížky i vrátit, a o to nám celkem i jde. Spoustu knih je mezi lidmi půjčených, oni ještě z různých důvodů možná neví, že ta knihovna je otevřena, také se možná bojí. y se ale maximálně snažíme, aby návštěva knihovny proběhla velmi rychle, skoro by se dalo říct bezkontaktně. Takže nemusí mít strach a mohou přijít knížky vrátit.”

 Přinést vypůjčené knihy mohou lidé kdykoliv v tomto čase. Odnést si knížku mohou pouze na základě objednávky, kterou lze provést telefonicky, e-mailem nebo předat seznam jednoduše napsaný na lístek. Knihovnice dostupné tituly nachystají do 24 hodin.

I za současného stavu se mohou registrovat i noví čtenáři.

Radmila Grofová, knihovnice dětského oddělení: “Ale musí samozřejmě akceptovat to, že knihy si nemůže vybrat v prostorách knihovny ani standardně knihovnu prohlédnout. Takže knihovna, až na to, že se lidé nemohou dostat do běžných prostor, tak funguje naprosto normálně. A myslím si, že lidé kvituji, jsou rádi, že knihovna je otevřena.”

Knihovna také stále průběžně každý týden dokupuje novinky, které čtenáři mohou okamžitě vidět i v online katalogu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy