Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město se snaží účelně využít prázdné budovy, postup naznačil audit

Město se snaží účelně využít prázdné budovy. Opravilo kotelnu, která nefungovala už deset let, a přestěhuje do ní část technických služeb. Podnět pro zlepšení hospodaření s nemovitým majetkem vzešel z auditu.

Radnice nechala audit ekonomické využitelnosti nemovitého majetku ve správě bytového odboru zpracovat v roce 2019. Městu doporučil, jak zlepšit hospodaření s budovami, které si má ponechat a opravit je, a které má naopak prodat nebo je nechat zdemolovat.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Na základě tohoto auditu jsme také tuto bývalou kotelnu v areálu střední školy Educa vytipovali jako objekt, který může nalézt nové využití, a to po deseti letech, kdy kotelna již nefunguje.”

Revitalizace objektu, která proběhla ve druhé polovině loňského roku, stála 1,8 milionů korun včetně DPH. Od 1. dubna bývalou kotelnu užívají technické služby jako zázemí pro část střediska zeleně, které má hlavní sídlo o několik desítek metrů dále na Palackého ulici. Tam ale musel být v roce 2020 zbourán dřevěný, už nevyhovující objekt, a tím pádem službám chyběly prostory.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Hledali jsme náhradu pro zázemí zaměstnanců střediska veřejné zeleně. Tento objekt bude sloužit pro skladování a údržbu drobné zahradní techniky. Budeme zde techniku taktéž zazimovávat, dojde zde k uložení sezónní techniky, ale v prvé řadě zde bude zázemí pro zaměstnance, které bude sloužit jako přípravna, dílna, uložení materiálu, například při tvorbě výzdob na jarmarky, Vánoce a podobně.”

Další budovou, která na základě auditu najde nový smysl a účel, bude například bývalá čistička odpadních vod v místní části Žilina. V té by měl být pro místní obyvatele vybudován spolkový dům.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy