Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Únik vody komplikoval v Novém Jičíně prodej části domu

Zastupitelé Nového Jičína se sešli na mimořádné schůzi. Důvodem jejího svolání byl prodej spoluvlastnického podílu na jednom z bytových domů. Transakci totiž zkomplikovala havárie potrubí, při které byla část objektu vytopena.

V domě na Purkyňově ulici vlastní město Nový Jičín 3 byty v pravé části objektu, další dva jsou ve vlastnictví fyzických osob. Radnice vyhlásila prodeji svého podílu a vítěze nabídkového řízení mělo potvrdit v březnu zastupitelstvo, nicméně v ještě v lednu prasklo v části domu, která patří městu, vodovodní potrubí.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Uniklo zhruba 6 kubíků vody z horního bytu s tím, že okamžitě byly podniknuty příslušné kroky vedoucí k zamezení této havárie.”

Zhruba půlmilionovou škodu by uhradit pojistka města. Na zastupitelstvu ale vystoupil spoluvlastník domu, Lubomír Šíp, s žádostí, aby město prodej odložilo. Vyslovil obavy, zda bude řádně dokončena oprava společného schodiště.

Lubomír Šíp, spoluvlastník domu: “Doba vysoušené schodiště, které jsou m i já majitel, bude trvat rok. Já se ptám, když se to teď převede, kdo bude dál sanovat ty škody, které tam jsou a zabezpečovat, aby byly odstraněny všechny.”

Na návrh zastupitelů z opozice bylo schválení prodeje přesunuto na příští schůzi, která je na programu až v červnu.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Nicméně i vzhledem k nutnosti vrátit kauce neúspěšným uchazečům jsme se rozhodli o svolání mimořádného zasedání zastupitelstva, které by tento prodej mělo realizovat.”

Výše kauce byla zhruba 70 tisíc korun. Mimořádné jednání zastupitelstva teď v dubnu prodej odsouhlasilo. Podle vedení města sanační práce intenzivně probíhají. Vítěz nabídkového řízení má stále o koupi podílu nemovitosti zájem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy