Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Titul mistra Evropy v capoieře vybojoval sám v Novém Jičíně

Systémem online se dá v dnešní době zvládnout mnoho věcí, mimo jiné také vybojovat titul mistra Evropy. Čerstvou zkušenost má Michal Toman z Nového Jičína. Na dálku získal zlato v bojovém umění capoeira.

Michal Toman je absolventem moderního tance na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Své první taneční kroky udělal v Novém Jičíně v základní umělecké škole, a stejně tak tu v 8 letech začal trénovat capoeiru. Nyní se v tomto afro-brazilském bojovém umění stal mistrem Evropy. Šampionát se konal v dubnu - kvůli covidu na 300 různých místech, tedy on-line.

Michal Toman, mistr Evropy v capoeiře: “Bylo to o hodně složitější, protože capoeira je určitě o velkém sdílení energie, společného prostoru a nálady a atmosféry, ale nějak jsme to zvládli. I v capoeiře je filozofie, že správný capoeirista se umí přizpůsobit.”

Na dálku probíhala i příprava s trenérem, který je v Německu. V čase zadaném v rámci konání mistrovství pak v prázdném prostoru na výzvu moderátora Michal Toman zapnul kameru a soustředil se na svůj výkon.

Sám si pak počkal také na vyhlášení výsledků. Přes netradiční formu si okamžik náležitě vychutnal.

Michal Toman, mistr Evropy v capoeiře: “Jsme zvyklí na to, že se vyhlásí nějaké jméno, pořadí, následuje potlesk, lidé řvou, lítají vlajky a podobně. Teď vlastně vyhlásili mé jméno, můj stát, a bylo vlastně úplné ticho, jenom já jsem tam běhal s vlajkou v jedné místnosti.”

Reprezentantem České republiky v capoeiře je Michal Toman od 15 let, kdy se stal juniorským mistrem střední Evropy. Na svém kontě má také 11. místo z mistrovství světa v Brazílii. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy