Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky muzeu poznají, pro koho je stromek domek

Den Země letos nemohlo město slavit velkým ekologickým programem v centru. Tento svátek tak připomněly některé menší projekty. Třeba Muzeum Novojičínska připravilo úkoly na webu, díky kterým se především školáci dozví vše o stromech.

Den Země, 22. duben, byl vždy v Novém Jičíně příležitostí pro uskutečnění velkého ekologického programu na náměstí, a školáci mířili také do zdejšího muzea, které připravovalo vzdělávací přírodovědné aktivity. A protože je i muzeum stále zavřené, vyslalo mezi ně poznávací program Stromek - domek prostřednictvím svého webu.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “V těchto dnech bychom tady, jako každoročně, vítali školy při programu, který je připraven na Den Země. Program bývá každý rok jiný, má jiné téma. Letos jsem zvolili Stromek - domek. Žáci se měli dozvědět všechno o stromu a jeho částech, o tom, kdo ve stromech bydlí, jakým živočichům poskytuje útočiště a potravu. Na konci mají svůj badatelský list, kde si mohou zapisovat vlastní poznatky o tom daném tématu.”
Markéta Machová, Muzeum Novojičínska: “Den Země je mezinárodní svátek, který se slaví už od roku 1970. V roce 1990 se k němu připojily také státy, jako je České republika. My jako muzeum vlastníme velkou sbírku přírodovědných exponátů, takže se snažíme tyto exponáty pro práci s dětmi v tomto tématu využít.”

Připravený sešit je uložen na webu v sekci Muzeum z domova, a lze jej vytisknout. Jsou v něm úkoly zadané zábavnou formou, například spojovaček, osmisměrek nebo křížovek.

Markéta Machová, Muzeum Novojičínska: “Tak tady je úkol stromy a houby žijí spolu. Děti tam mají pět obrázků různých druhů hub a vedle toho je pět stromů. Jejich úkolem je tedy spojit správnou houbu se stromem, pod kterým roste.”

Sešit mohou využít děti s rodiči doma, nebo také se svými učiteli ve škole. Obsahem je zaměřen na učivo prvního stupně. Na jeho konci je přiložen také badatelský list, do kterého mohou zapisovat své poznatky k tématu, třeba z vlastního pozorování v přírodě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy