Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Část novojičínského Fokusu pokryje zelená střecha, první na městské budově

Středisko volného času Fokus v Novém Jičíně realizuje projekt svého rozšíření. Nad vstupní částí začalo budování nadstavby s multifunkčními sály. Součástí bude i terasa se zelenou střechou, první na městské budově.

V budově novojičínského Střediska volného času Fokus je už několik měsíců naprostý klid, kroužky nefungují. Zato venku je kolem tohoto objektu poměrně rušno. Zahájena byla realizace nadstavby nad vstupní části.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Práce byly zahájeny tím, že je demontovaná stávající střecha plus atika a v současné době je ve výrobě dílec ocelové konstrukce, který dorovná podlahy.”

Nadstavba bude odlehčenou dřevostavbou. Patro pod ní bude zatepleno. Propojena se stávající budovou bude zvětšením okenního otvoru ve druhém podlaží.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Fokus tím získává nový prostor o velikosti 220 metrů čtverečních. Bude to o tom, že tam budou dvě nové multifunkční klubovny, díky kterým budeme moci otevřít i nové zájmové útvary v oblasti polytechniky.”

Součástí bude terasa pro venkovní aktivity. Plnit bude ale i další funkci.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Bude částečně pokryta vegetací, bude to první zelená střecha na městské budově v Novém Jičíně. Jednak může fungovat jako zázemí pro kroužky, ale zároveň také funguje jako retenční nádrž pro zadržování vody.”

Stavba by měla být dokončena nejpozději v prosinci 2021. Stát bude 18 milionů korun, z toho asi 13 milionů pokryje dotace.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy