Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nadstavba Fokusu začala, bude dřevěná a dostane zelenou střechu

Středisko volného času Fokus realizuje projekt svého rozšíření. Nad vstupní částí začalo budování nadstavby s multifunkčními sály. Součástí bude i terasa se zelenou střechou, první na městské budově.

V budově Střediska volného času Fokus je už několik měsíců naprostý klid, kroužky nefungují. Zato venku je kolem tohoto objektu poměrně rušno. Zahájena byla realizace nadstavby nad vstupní části.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Práce byly zahájeny tím, že je demontovaná stávající střecha plus atika a v současné době je ve výrobě dílec ocelové konstrukce, který dorovná podlahy.”

Nástavba bude odlehčenou dřevostavbou. Patro pod ní bude zatepleno. Propojena se stávající budovou bude zvětšením okenního otvoru ve druhém podlaží.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Fokus tím získává nový prostor o velikosti 220 metrů čtverečních. Bude to o tom, že tam budou dvě nové multifunkční klubovny, díky kterým budeme moci otevřít i nové zájmové útvary v oblasti polytechniky.”

Stavební práce byly plánovány tak, aby až na výjimky nenarušily provoz kroužků Fokusu. To je teď v době pozastavení činnosti bezpředmětné. Obnovení aktivit předpokládají až na podzim s tím, že zatím zvažují, kdy rozjet nově plánované kroužky, které mají být spojeny právě s budovanými multifunkčními sály.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Pro nás bude otázkou, zda nové zájmové útvary budeme rozbíhat, pokud bude klasický školní rok, od pololetí následného školního roku, nebo zda je začleníme až na školní rok 2022/2023.”

Součástí nových prostor bude i terasa pro venkovní aktivity. Plnit bude ale i další funkce.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Bude částečně pokryta vegetací, bude to první zelená střecha na městské budově v Novém Jičíně. Tato zelená střecha bude mít několik funkcí, jednak může fungovat jako zázemí pro kroužky, ale zároveň také funguje jako retenční nádrž pro zadržování vody. A také má ekonomickou funkci, protože šetří teplo, funguje jako tepelná izolace, ale také chrání tu budovu samotnou před vlivy počasí. Tou zelenou střechou v podstatě zároveň naplňujeme jeden z cílů adaptační strategie na změnu klimatu, kterou město schválilo nedávno, protože zelené střechy jsou jedním z podnětů, které tato strategie obsahuje.”

Nadstavba by měla být dokončena nejpozději v prosinci 2021. Stát bude 18 milionů korun, z toho asi 13 milionů pokryje dotace.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy