Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do areálu u Hoblíkovy ulice se vejdou auta i veřejně prospěšné práce

Město připravuje v blízkosti centra stavbu nového parkoviště. Vznikne v areálu, který vykoupilo od České pošty. Současně zde najde zázemí i středisko veřejně prospěšných prací technických služeb.

Majitelem rozlehlého pozemku u Hoblíkovy ulice v blízkosti centra města se Nový Jičín stal v loňském roce. Od České pošty jej radnice vykoupila včetně dalších nemovitostí a menších objektů.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Kupní cena byla šest a půl milionu korun. Hlavním účelem výkupu je vybudování parkoviště v této lokalitě. V loňském roce byla zpracovaná koncepce statické dopravy, čili parkování na území města, a tato strategie počítá už i s tímto areálem. Do budoucna by zde mělo vzniknout několik desítek míst. Konkrétní počet a následný provoz areálu bude řešena v projektové dokumentaci. “

Radnice vypsala nabídkové řízení na zpracování projektové dokumentace. Postupně se také zbavuje objektů, které v areálu pro své účely nepotřebuje, nebo jsou ve špatném technickém stavu.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Byly tady čtyři plechové garáže, které se v loňském roce podařilo buď prodat nebo darovat spolkům, jedna garáž šla na technické služby. V dubnu letošního roku byly odstraněny nepotřebné unimobuňky a bývalá vrátnice tohoto areálu. Garáž, která zde je, tu se podařilo pronajmout. V březnu zastupitelstvo schválilo prodej trafostanice společnosti ČEZ. Součástí výkupu byl i objekt na ulici Hoblíkova 3, který pro město byl zbytný, ten se na základě nabídkového řízení podařilo letos v březnu prodat.”

Úpravami areálu město v daném prostoru vytvoří i nové možnosti jiného využití, třeba jako zázemí pro část technických služeb.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Pokud jde o prostor pod bývalými unimobuňkami, které byly odstraněny, tak je zde plán na vybudování střediska veřejně prospěšných prací technických služeb.”

Počítá se zde s montovaným objektem z nových unimobuněk, podobným, jako v areálu střediska zeleně na Palackého ulici, který technické služby pořídily v loňském roce.

V současné době využívají pracovníci veřejně prospěšných prací jako svou základnu dům přímo u náměstí v blízkosti Žerotínského zámku. Lukrativní prostory by bylo, podle vedení radnice, vhodnější využít spíše pro komerční účely.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy