Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čarodějnice obsadily mateřskou školu Jubilejní

Trvající omezení už podruhé nedovolila konání veřejného pálení čarodějnic. Magický zvyk si ale připomněli například v mateřské škole na Jubilejní ulici. Akci protáhli na celý týden a byla i pro děti, které do školky nemohly.

V Novém Jičíně se od poloviny devadesátých let konalo vždy vyhlášené pálení čarodějnic na křížení ulic u Masarykova náměstí. Poslední dva roky je ale tato tradice ze známých důvodů přerušená. Akce mohou být jen v omezeném kolektivu. Na čarodějnice si tak zahráli například ve všech čtyřech mateřských školách subjektu Máj, včetně té na ulici Jubilejní.

Jana Štalmachová, vedoucí učitelka MŠ Jubilejní, Nový Jičín: “Děvčata byla velmi kreativní, nachystala spoustu soutěží, hledání v lahvích, slalom na koštěti, lektvary. Rodiče byli skvělí, protože nám donesli občerstvení, takže tam máme bar U strakaté kočky.”

Putování za čarodějnickým kouzlem se mohly přímo 30. dubna zúčastnit předškoláci a děti zaměstnanců integrovaného záchranného systému, kterým je v současné době návštěva mateřské školy umožněna.

anketa: děti MŠ Jubilejní, Nový Jičín:

“Mně se líbilo, jak jsme krmili ty čarodějnice.”
“Mi se líbilo, jak jsme vyráběli košťátka.”
“Jak jsme dělali ty lektvary.”
Stejný zážitek se ale mateřinka snažila poskytnout i dětem, které musely být doma.
Jana Štalmachová, vedoucí učitelka MŠ Jubilejní, Nový Jičín: “My jsme koncipovali celý ten den tak, aby byl prostor nejen pro děti, které chodí do školky, ale i ty, které zůstaly doma, ty menší. Takže tady mají přístup po celou dobu, kdy je tady otevřeno, a všechny ty soutěže si mohou splnit taky.”

Čarodějnické úkoly tak byly na plotě školky a před vstupní částí k dispozici každému dítěti po celý první květnový týden.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy