Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bazén se připravuje na koupání venku, údržba je po letošní zimě náročnější

Na jasný signál k otevření čekají provozovatelé bazénů, s rostoucími teplotami i těch venkovních. Koupaliště v Novém Jičíně by chtělo standardně zahájit sezonu 1. června, i když studené jaro nástup údržbových prací opozdilo.

Bazén je vypuštěný od konce dubna, do té doby v něm celou zimu zůstala voda, aby obklad vany trpěl co nejméně. I tak letošní mrazy ovlivnily stav téměř 50 let starého koupaliště více než obvykle.

Venkovní bazén v Novém Jičíně se tradičně otevírá 1. června, letos ale bude termín možná o něco posunut, vzhledem k tomu, že květnové mrazy oddálily zahájení údržbových prací.

Pavel Kelar, ředitel bazénu: “Proti jiným letům je v podstatě o dva až tři týdny opožděný proces. Nejvíce trpí na tom keramickém bazénu ta přelivová vana, tam, kde končí ta voda, tam nejvíce působí mráz a led.”

Renovací prochází i dětský bazén, do kterého zatékalo. Jeho povrch musel být odstraněn až na podkladní beton. Původní gumovou folii nahradí nová technologie - gumová hmota. A na sezonu pečlivě připravují také tobogán. Ruku k dílu přiložili i plavčíci.

Marek Pohořelský, plavčík: “Lidé se neustále ptají, kdy se otevře, kdy to bude v provozu. Tak se snažíme dát to co nejrychleji do pořádku. Kontrolují se ochozy, zda nejsou poškozené. A natíráme tobogán, protože přes zimu opět zrezivěl.”
Pavel Kelar, ředitel bazénu: “Tobogán už je kmet, dědeček nebo pradědeček, řečeno povznesenou terminologií. Snažím se každý rok dát do takového stavu, aby byl bezpečný, aby prošel revizí. na přelomu května a června máme nachystanou revizi. Já doufám, že projde, ale samozřejmě vzhledem k tomu stáří je ti opravdu už za hranou jeho životnosti.”

Na dokončení údržby nutně potřebují také stabilní počasí, které v posledních dnech příliš nepřeje. Přesto stále v otevření 1. června doufají.

Tím nejpodstatnějším pro zahájení provozu je ale jasná informace z ministerstva zdravotnictví. Kdy, kolik lidí a za jakých podmínek.

Pavel Kelar, ředitel bazénu: “Hrozně těžko se to v tuto chvíli plánuje, protože v podstatě nevíme, co bude zítra, natož za 14 dnů. Takže něco naplánovat, to je opravdu věštění z křišťálové koule.”

Proto zde zatím připravují různé varianty, i kombinaci vnitřního a venkovního koupání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy