Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opuštěnou pekárnu v centru Nového Jičína zaplnil nový nápad

Novému Jičínu se podařilo pronajmout některé uvolněné nebytové prostory v centru. Například bývalou pekárnu u radniční věže obsadila žena, kterou přiměla vymyslet nový podnikatelský záměr právě koronavirová krize.

Počátkem letošního roku skončily některé dlouhodobé nájmy v nebytových prostorách v majetku Nového Jičína. Podnikatelské aktivity ukončilo třeba zlatnictví nebo pekárna v centru. Zdálo se, že se začíná projevovat krize v souvislosti s nouzovým stavem a omezováním podnikání.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Nicméně podařilo se se znovu pronajmout tento prostor, opět za účelem zlatnictví. Na ulici Lidická skončila ke konci ledna provozovna pekárny, tento prostor se rovněž podařilo pronajmout a již je v provozu.”

Ženu, která místo, kde dlouhá léta bývala pekárna, obsadila se svou novou prodejnou, v podstatě přiměla takto začít podnikat právě situace spojená s koronavirem.

Ivana Tomanová, nájemce městských prostor: “Zjistila jsem, že jsou tyto prostory k pronajmutí, a tím, že jsme po 22 letech byla odejita s Varrocu, tedy z našeho Autopalu, jak se říkalo, a dělal jsem tedy u toho také koncerty na Skalkách, určitě mne mnozí znají, a bohužel covid nám zastavil všechno, tak jsme prostě něco musela dělat. Do důchodu daleko a pracovat musíme.”

Kromě využití podnikatelských prostor na náměstí nebo v jeho okolí řeší radnice i obsazení třeba menších místností v tzv. bývalém Domu složek. Teď zde rada města odsouhlasila nový pronájem za účelem provozování služeb spojených s péči o tělo.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy