Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obchody v centru nezůstaly prázdné, zpět je zlatnictví a místo pekárny "nový začátek"

Městu se podařilo pronajmout některé uvolněné nebytové prostory v centru. Například bývalou pekárnu u radniční věže obsadila žena, kterou přiměla vymyslet nový podnikatelský záměr právě koronavirová krize.

Počátkem letošního roku skončily některé dlouhodobé nájmy v nebytových prostorách města. Podnikatelské aktivity ukončilo třeba jedno ze zlatnictví na náměstí nebo pekárna v centru. Zdálo se, že krize spojená s koronavirovým nouzovým stavem a omezováním podnikání se projeví i v Novém Jičíně.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Nicméně podařilo se se znovu pronajmout tento prostor, opět za účelem zlatnictví, hodinářství, prodej a servis. Je zajímavé, že na tento nebytový prostor byly podána v rámci nabídkového řízení podány tři nabídky, z toho dvě byly z oblasti gastro, tedy provozovna bistra a rychlého občerstvení. Ale komise rady města pro správu majetku i samotná rada města zhodnotily, že je vhodné zachovat účel prostoru, čili zlatnictví.”

Nová firma, která tu bude obchod provozovat, dostala po dobu dvou prvních měsíců nulové nájemné, vzhledem k tomu, že na své náklady prostor zrekonstruuje.

A také na ulici Lidická už pekárnu vystřídal nový podnikatelský záměr - dámská móda. Ženu, která zde prodejnu otevřela, v podstatě přiměla takto začít podnikat právě situace spojená s koronavirem.

Ivana Tomanová, nájemce městských prostor: “Zjistila jsem, že jsou tyto prostory k pronajmutí, a tím, že jsme po 22 letech byla odejita s Varrocu, tedy z našeho Autopalu, jak se říkalo, a dělal jsem tedy u toho také koncerty na Skalkách, určitě mne mnozí znají, a bohužel covid nám zastavil všechno, tak jsme prostě něco musela dělat. Do důchodu daleko a pracovat musíme.”

Prvotní nápad provozovat dámské oděvy se zaměřením i na větší míry měla Iva Tomanová už dříve po roce 1989.

Ivana Tomanová, nájemce městských prostor: “Už v té době, když to bylo po revoluci, tak jsem měla tu myšlenku nadměrných velikostí. Prostě to, že na ty boubelky je hrozně málo pěkného, tak se mi ta myšlenka vrátila a šla jsem do toho. Místo jsem hledala, prostě se to tak nějak vyvrbilo. Byly nějaké volné prostory, ale tohle bylo pro mě ideální.”

Kromě pronájmu podnikatelských prostor přímo v centru řeší města i obsazení dalších míst, například v tzv. bývalém Domu složek.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Nyní rada města například schválila pronájem jednoho z nebytových prostor v budově na ulici Sokolovská devět, za účelem zřízení provozovny manikúry, pedikúry a dalších služeb péče o tělo.”

Tuto historickou budovu město už dva roky postupně rekonstruuje, vyměněna jsou okna, opravena je střecha a v plánu je i nová fasáda.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy