Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdný dům v Novém Jičíně si přivlastnili nezvaní nájemníci, na místě zasahovala policie

Nový Jičín před několika dny řešil situaci, kdy skupina lidí obsadila prázdný dům u náměstí. V objektu několikrát zasahovali strážníci a policisté. Přístupu do domu teď brání nové mříže.

Tento dvojdům v novojičínské městské památkové rezervaci je ve vlastnictví města. Uvnitř je několik bytů, které jsou prázdné a v přízemí komerční prostory. Neobydlená patra před několika dny obsadili nežádoucí nájemníci.

Marek Pavelka, technik bytového odboru, MěÚ Nový Jičín: “Tím, že dům byl neobydlený, tak vylomili tyto dveře, zevnitř je zabarikádovali a usadili se v neobydlených bytech. Bylo tu zhruba čtyři až pět lidí.”

Nezvané obyvatele na balkonu domu zaznamenala kamera městského bezpečnostního systému.

Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín: “Městská policie měla několik výjezdů na ulici Jungmannova, přímo do objektu, který je v majetku města. Vniknuly tam osoby, které tam neměly co dělat, a řešilo se to následně i ve spolupráci s Policií České republiky.”

Údajně zde byly i některé věci, které pocházely z vloupání. Město nechalo domy zabezpečit mřížemi. Další osud objektů je na rozhodnutí rady města. Interiér je v dezolátním stavu.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Dlouhé roky jsme se potýkali s tím, že v minulosti byla jedna bytová jednotka prodána soukromému vlastníkovi a město zde mělo ztíženou situaci, co se týče oprav a údržby tohoto objektu. Nakonec jsme se s vlastníkem domluvili a v březnu zastupitelstvo schválilo odkup této bytové jednotky. Čili v tuto chvíli je jediným a výlučným vlastníkem město Nový Jičín.”

To bude rozhodovat, zda domy na své náklady rekonstruuje, nebo prodá soukromému vlastníkovi. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy