Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Můžeme si jít zaplavat i zabruslit

Měsíc červen a další uvolnění vládních opatření umožňují lidem více sportu a relaxace. V Novém Jičíně si mohou jít zaplavat a dokonce i zabruslit. Rada města schválila ledovou plochu v létě i kombinaci vnitřního a venkovního koupání.

První červen byl dnem, kdy se v Novém Jičíně po mnoha měsících otevřel bazén, i když kvůli teplotám ten vnitřní, a hokejisté zprovoznili ledovou plochu.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Na žádost hokejového klubu, který je provozovatelem zimního stadionu, rada města schválila zahájení provozu a spuštění ledu od data 1. června. Zároveň bude led a zimní stadion zprovozněn i pro bruslení veřejnosti. Stejně tak od 1. června by měl být zprovozněn areál venkovního bazénu s tím, že v letošním roce by měl být ten provoz kombinovaný, čili za předpokladu špatného počasí by byl otevřen i vnitřní bazén.”

Právě na přípravu areálu venkovního koupání, opravu malého bazénu, údržbu velké vany a tobogánu, soustředil provozovatel bazénu v květnu veškeré úsilí a finance. Nicméně počasí v prvních červnových dnech neumožnilo venek otevřít. Vzhledem k nízkým teplotám nemělo smysl vodu ani přitápět.

Pavel Kelar, ředitel bazénu: “Vzhledem k tomu, že panují docela nízké teploty v noci a přes den po nás to sluníčko také jen pokukuje, nějakých patnáct až devatenáct stupňů, tak zatím ten venkovní areál máme připravený, ale chceme lidi pozvat hlavně dovnitř.”

Kvůli současným pravidlům, které omezují počty lidí, ale nebudou fungovat sauny, páry a vířivka. V červnu tedy provozovatel předpokládá souběh provozu obou bazénů, v červenci a srpnu chtějí venek a vnitřek kombinovat

Pavel Kelar, ředitel bazénu: “Protože v uvozovkách dlužíme těm našim návštěvníkům, aby si mohli zaplavat, aby vybrali i ty permanentní vstupy, tak jim chceme přes prázdniny poskytnout oba bazény. za předpokladu, že bude venku krásně, tak budeme venku, pokud počasí nedovolí provoz venkovního bazénu, přesuneme se dovnitř.”

Provoz koupání pak ale v prvních dnech vedle počasí zkomplikovaly i měnící se podmínky v souvislosti s rozvolňováním.

Pavel Kelar, ředitel bazénu: “Dělali jsme všechno proto, abychom 1. června otevřeli venkovní areál za podmínek mimořádných opatření, které před čtrnácti dny fungovaly a se kterým a jsme počítali. Minulý týden v pátek mimořádná opatření dovolila otevřít vnitřní areály, což nás v danou chvíli limituje, protože ty počty lidí venku, které byly v předcházejícím mimořádném opatření, nekorespondují s těmi počty lidí, které tam mohou být v tuhle chvíli.”

Aktuální platné podmínky pro vstup a informace o provozu a otevírací době budou zveřejňovány na webu bazénu a u vchodu do areálu.

To zimní stadion rozmary počasí ohrozit nemohou. Ledová plocha je pod novou střechou a hokejisté a další bruslaři mohou konečně naplno využít halu po rekonstrukci.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “Led si pochvalují všichni, kdo ho využívají. Nejdůležitější je díky té rekonstrukci, vzduchotechnice, vyrovnanost teplot. Tak, jak se to nastaví, tak to funguje. Co se týče té sezony, tak my jsme se dohodli na městě, že otevřeme 1. června. Proto že naše děti mají skoro sezónní skluz, tak v rámci dohnání všech návyků a zrušení všech zlozvyků, které získali domácí lockdownem, tak že proběhne ta sezona v kuse od června do dubna.”

Letos tedy budou moci už i v červnu a červenci trénovat krasobruslaři a dostane se i na veřejnost.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “Ty uvolnění jsou tak markantní, že můžeme led nabízet i veřejnosti. Bruslení bude v neděli a podle zájmu bychom přidali i středu. A samozřejmě k tomu probíhají odpolední a noční “horské ligy”.”

První bruslení pro veřejnost je naplánováno na 6. června od 17 hodin a stejně tak tu chtějí v červnu otevřít Letní školičku bruslení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy