Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na baby a senior taxi doplácí Nový Jičín tři čtvrtě milionu

Služba baby a senior taxi funguje v Novém Jičíně zhruba 3 roky. I přes změnu systému provozování je stále silně ztrátová. Město na ni ročně doplácí téměř tři čtvrtě milionu korun.

VIDEO: TV Polar

Na území Nového Jičína funguje Baby a senior taxi zhruba tři roky. Nejprve jej zajišťovalo město prostřednictvím dvou vozidel na leasing. Na podzim 2019 změnila služba provozovatele, stal se jím soukromý dopravce. Výdaj města ale zůstává stále vysoký.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Faktem je, že nás ta služba stojí 726 tisíc korun ročně včetně DPH. Měsíčně najede kolem 270 jízd, což je průměrně 14 až 16 jízd denně.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V letošním roce se nám podařilo vydat zhruba 260 průkazek, jeví se nám tato služba jako ekonomicky nedostatečně plněna. Za poslední rok nám vychází náklad na jeden kilometr na 115 korun.”

Cílovou skupinou služby jsou lidé nad 65 let, občané se zdravotním postižením a rodiče s dětmi do 4 let. Přímo pro baby taxi byly ale vydány jen 3 registrační průkazy. Senior taxi využívá pravidelně asi 65 - 80 lidí. Tento počet se nezvýšil ani poté, co město například zavedlo výdej průkazek zdarma.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tento bod byl přestavěn radním a zastupitelům města, aby samo zvážili, zda koncepčně tuto, z mého pohledu velmi drahou službu, na území města držet.”

Sami uživatelé sociálního taxi platí za jednu jízdu 20 korun. Měsíčně si mohou dopravce přivolat osmkrát.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy