Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Projektech pro Nový Jičín navrhli houpačky a discgolf arény

Radnice zná vítěze letošního ročníku Projektů pro Nový Jičín. Z návrhů, které předložili občané, získaly podporu z participativního rozpočtu discgolfové arény a houpačka.

Město letos zkraje roku vyhlásilo 4. ročník participativního rozpočtu a vyčlenilo na něj opět 200 tisíc korun. V rámci tzv. Projektů pro Nový Jičín pak veřejnost předložila šest návrhů na vylepšení života ve městě.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Komise zdravého města doporučila k realizaci dva z těchto projektů. A to konkrétně Novojičínské houpačky a Discgolfové arény, které následně rada města schválila k realizaci. A protože byly schváleny pouze dva projekty, které se vešly do těch 200 tisíc korun, které jsou vyhrazeny, tak neproběhlo to veřejné hlasování, tak jako jsme byli zvyklí v jiných letech.”

Veřejné Discgolfové arény na území města vzniknout čtyři.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Konkrétně u Střední odborné školy Educa, u základní školy Komenského, na travnaté ploše u Skalek a poslední bude na začátku Loučky. Umožní to jednak tréninky profesionálním discgolfistům na disciplínu na kratší vzdálenost, zároveň je to zpestření pro veřejnost, discgolfové vybavení je možné si vypůjčit v Návštěvnickém centru, a zároveň místní školy získají zpestření pro výuku tělesné výchovy.”

Výsledkem druhého podpořeného projektu bude houpačka, která zatraktivní některou z výletních lokalit.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Autor předložil námět na vybudování čtyř designových houpaček, kvůli tomu, že ty houpačky musí splňovat dané normy, tak nakonec ta houpačka bude jedna. a to místo bude předmětem diskuze, která ještě proběhne na odboru životního prostředí.”

Další dva návrhy pracovníci kompetentních odborů úřadu vyhodnotili jako nerealizovatelné, a to Deštníkovou ulici, kde by s instalací zastínění v historickém centru nesouhlasili památkáři, a Kreativní Novojičíňák. Tady doporučili najít jiný zdroj financování, například formou programové dotace města na volnočasové aktivity.

Poslední dva projekty navrhovaly novou stezku z Bludovic směrem k Lesoparku a přístřešek k autobusové zastávce Gregorova.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Kde sice komise řekla, že tyto projekty jsou velmi vhodné a potřebné pro město, ale kvůli omezení, která participativní rozpočet má, což je maximálně 100 tisíc na jeden projekt, byl vlastně nemohly být realizovány v plném rozsahu. A proto komise doporučila radě, aby tyto projekty zařadila do řádného rozpočtu města na příští rok.”

Nápady veřejnosti, které byly schváleny k realizaci, budou moci Novojičínští vyzkoušet a zažít do konce tohoto roku.
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy