Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Parkoviště má zpoždění, Nový Jičín musel vybrat novou firmu

Obyvatelé největšího sídliště v Novém Jičíně se na podzim dočkají nového parkoviště. Stavba má ale zpoždění. Původně vybraná firma totiž staveniště nepřevzala v termínu a město muselo zakázku soutěžit znovu.

V největším novojičínském sídlišti v lokalitě ulice Dlouhá začala stavba nového parkoviště. Podle původního záměru radnice už tu ale dávno měla stát auta, odstavná plocha měla být hotova v červenci. Veřejná zakázka byla vysoutěžena loni na podzim, vítězná firma ale v dubnovém termínu nepřevzala staveniště.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tudíž jsme byli nuceni odstoupit od již uzavřené smlouvy. V tom nejkratším možném termínu se nám podařilo vysoutěžit nového zhotovitele stavby, ten by měl započít dílo v tomto měsíci.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Během května, června byla vysoutěžena nová firma za cenu 4,6 milionu korun bez DPH, cože je zhruba o 350 tisíc korun dražší než původně vybraný zhotovitel loni na podzim. Přisuzujeme tomu, ze obecně roste cena stavebního materiálu.”

Tady za ulicí dlouhá vznikne 71 nových parkovacích míst, zdvojnásobí se tak stávající odstavná plocha.

obyvatel sídliště:  “Samozřejmě, lidé mají více aut, dneska má každý dvě i tři. Lidé stojí, kde to jde.”
Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Je to určitě nepříjemné, nicméně v co nejkratším možném termínu jsme se snažili reagovat na tu situaci a věříme, že na podzim bude toto nové parkoviště zbudováno.”

Konečný termín pro zhotovitelskou firmu je tři měsíci od převzetí staveniště, tedy závěr měsíce října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy