Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tábor Veselé vědy v Novém Jičíně bavil i kamion ministerstva

I když jsou stále ještě prázdniny, neznamená to, že ve školách nejsou děti. Například novojičínská Základní škola Komenského 68 připravila příměstský tábor. Konal se pod záštitou Veselé vědy a dorazil na něj i kamion s pojízdnou učebnou techniky.

Příměstský tábor pod záštitou organizace Veselá věda pořádá v Novém Jičíně základní škola Komenského 68. Zájem o něj projevilo 30 dětí, které baví zkoumat přírodu a dělat pokusy. Překvapením pro ně byl kamion, který dorazil ke škole, a uvnitř dětem otevřel učebnu techniky.

Pavla Stanislavová, učitelka ZŠ Komenského 68, lektorka Veselé vědy: “Náš tábor byl vybrán pro pořádání akce, kterou zajišťuje ministerstvo průmyslu a obchodu, protože to je jejich kamion, který je předělán jako multimediální učebna. Připravují v něm různorodé programy, pro nás si dnes připravili 3D tisk.”

Fungování a výstupy z 3D tisku si malí badatelé mohli během pár minut vyzkoušet i v praxi.

Tomáš Hamberger, technické vzdělávání, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR: “Nacházíme se v pojízdné učebně techniky a můžeme být každý den na jiném místě, což je i cílem projektu, objet celou republiku a ukazovat dětem moderní technologie a techniku.”
Klaudie Vilčeková, účastník tábora: “Ten 3D tisk je zajímavý, můžeme se naučit něco nového a je to i zábava.”
Marek Stanislav, účastník tábora: “Vytiskl jsem si dneska tady tu píšťalku a ještě bych si rád vytiskl klíčenku se svým jménem Marek.”

Táborníci ale během týdne zkoumali i další vědní oblasti, věnovali se vzduchu, chemii v kuchyni a vypravili se za hady do Mini ZOO Štramberk.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy