Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muzejní škola otevírá zápis do dalšího ročníku, posluchači si vyjedou i na Zámek Kunín

Muzejní škola nejen pro seniory otevírá zápis do dalšího ročníku. Letos v září tak v Žerotínském zámku opět přivítá zájemce o místní historii a další nejen vlastivědné obory.

Historické a vlastivědné zajímavosti ze zdejšího regionu zprostředkovává veřejnosti už několik let projekt Muzejní školy (nejen) pro seniory, který připravuje Muzeum Novojičínska. Zápis posluchačů do dalšího ročníku proběhne v termínu od 1. do 10. září v pokladně Žerotínského zámku.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Přednášky budou jako vždy každé pondělí, první začíná 27. září. Jsou to přednášky z oblasti historie, archeologie, etnografie, botaniky a přírodovědy, protože bude mít výstavu, která připomíná 30 let trvání Chráněné krajinné oblasti Poodří.”

Hned první setkání účastníky muzejní školy upozorní na 100 let tabákové továrny v Novém Jičíně, následující výklad 4. října bude spojen s malým výletem.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Vzhledem k tomu, že máme Rok osvícenské šlechty, do toho projektu je zapojen i náš Zámek Kunín, tak budeme mít jednu přednášku přímo tam, kde náš kastelán Jaroslav Zezulčík bude mít přednášku na téma Šlechtické rody na Novojičínsku.”

Další lekce nabídnou ale také základy genealogie s podnázvem Pátráme po předcích, výtvarné umění a jedna z přednášek připomene, jak na starých fotografiích vypadal Nový Jičín před 100 lety.

Muzejní škola (nejen) pro seniory má už své věrné studenty, kteří se na přednášky vrací opakovaně, ale otevřena je každému, až do naplnění kapacity 45 míst dopoledního kurzu a stejného počtu pro odpolední část.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Nejen pro seniory, nejen je právě v té závorce, protože se mohou zúčastnit i pracující, studenti, kdokoliv, kdo má v tomto termínu čas a zájem, může se do muzejní školy přihlásit. Není to omezeno věkem.”

Po podzimním cyklu devíti přednášek plánuje Muzeum Novojičínska i jarní pokračování s novými tématy.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy