Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veselá věda bavila táborníky na Komenského 68 i díky kamionu s učebnou

I když jsou stále ještě prázdniny, neznamená to, že ve školách nejsou děti. Například Základní škola Komenského 68 připravila příměstský tábor. Konal se pod záštitou Veselé vědy a dorazil na něj i kamion s pojízdnou učebnou techniky.

Příměstský tábor pod záštitou organizace Veselá věda pořádá základní škola Komenského 68 druhým rokem. Letos o něj projevilo zájem 30 dětí z prního stupně, které baví zkoumat přírodu a dělat pokusy. Překvapením pro ně byl kamion, který na jeden den dorazil ke škole, a uvnitř dětem otevřel učebnu techniky.

Pavla Stanislavová, učitelka ZŠ Komenského 68, lektorka Veselé vědy: “Náš tábor byl vybrán pro pořádání akce, kterou zajišťuje ministerstvo průmyslu a obchodu, protože to je jejich kamion, který je předělán jako multimediální učebna. Připravují v něm různorodé programy, pro nás si dnes připravili 3D tisk.”

Fungování a výstupy z 3D tisku si malí badatelé mohli během pár minut vyzkoušet i v praxi.

Tomáš Hamberger, technické vzdělávání, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR: “To, že se dneska nacházíme v Novém Jičíně, to je díky tomu, že jsme se domluvili s organizací Veselá věda, že bychom navštívili jejich tábory, které organizují po celé České republice. Projekt se jmenuje Tour For The Future, je to putovní projekt, nacházíme se v pojízdné učebně techniky a můžeme být každý den na jiném místě, což je i cílem projektu, objet celou republiku a ukazovat dětem moderní technologie a techniku.”
Klaudie Vilčeková, účastník tábora: “Ten 3D tisk je zajímavý, můžeme se naučit něco nového a je to i zábava.”
Marek Stanislav, účastník tábora: “Vytiskl jsem si dneska tady tu píšťalku a ještě bych si rád vytiskl klíčenku se svým jménem Marek.”

Táborníci ale během týdne zkoumali i další vědní oblasti, třeba přírodovědu.

Pavla Stanislavová, učitelka ZŠ Komenského 68, lektorka Veselé vědy: “Jeden den jsme věnovali vzduch, dělali jsme různé menší pokusy, děti si vyráběly vířníky, které jim mají napodobit padající semínka různých plodů a rostlin, a také větrníky.”

Dále se vypravili i do Mini ZOO ve Štramberku nebo se pustili do chemie v kuchyni.

Pavla Stanislavová, učitelka ZŠ Komenského 68, lektorka Veselé vědy: “Věnovali jsme se výrobě různých mléčných výrobků, třeba pudink z chia semínek, lučinu ze zakysané smetany a jogurtu, kterou dneska využijeme na svačinu, a dělali jsme také kakaovou modelínu.”
Klaudie Vilčeková, účastník tábora: “Zajímá mě to, protože nám tady paní učitelka hezky vysvětluje ty pokusy a je tady zábava.”
Antonín Chalupa, účastník tábora: “Třeba včera jsem byli v ZOO, kde byli hadi, Já jsem měl hada na sobě. A ne, nebál jsem se vůbec.”

Témata, se kterými se děti setkaly během příměstského tábora, mohou pak dále zkoumat i během školního roku, třeba v rámci hodin projektu Qiido, do kterého je Komenského 68 zapojena od roku 2018.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy