Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava mostu umožní cyklistům bezpečně odbočit směrem na Straník a Čerťák

Bývalý železniční most v Bludovicích se na podzim stane součástí cyklostezky Koleje. V současné době probíhá jeho rekonstrukce a stavební firma upravuje navazující úseky. Díky této odbočce si cyklisté budou moci rozšířit varianty tras.

V Bludovicích, místní části Nového Jičína, se buduje další úsek cyklostezky Koleje. Stávající desetikilometrová trasa se tak prodlouží o bývalou železniční vlečku, jejíž součástí je i vysloužilý most.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jedná se o prodloužení 600 metrů, nejvíce finančně a technicky je náročná rekonstrukce tohoto bývalého železničního mostu. Nejen, že se musí celý most zrekonstruovat, ale také se musí změnit jeho nosná část. Dojde tedy k výměně všech příčníků a podélníků.”

Téměř hotovy už jsou asfaltové povrchy tras navazujících na obě strany mostu. Právě tyto pozemky muselo město nejprve získat do vlastnictví, což se podařilo loni na podzim.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Od ministerstva obrany jsme plochu zhruba 15 tisíc metrů čtverečních vykoupili za 1,8 milionů korun. Samotné rozvětvení této cyklostezky vyšlo zhruba na 8 milionů korun, a to právě díky té náročnější technologii, což je právě oprava mostu."

Na projektovou dokumentaci prodloužení cyklostezky v hodnotě 580 tisíc korun získala radnice dotaci z programu Podpora rozvoje cykloturistiky Moravskoslezského kraje.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Požádali jsme na kraj i o dotaci na samotnou stavbu, o této dotaci by mělo být rozhodnuto v září letošního roku.”

Zaniklá vlečka, která byla spojnicí mezi železniční tratí a vojenským opravárenským podnikem, umožní nově cyklistům v Bludovicích ze stávající cyklostezky Koleje odbočit do místní části Straník. To šlo i dříve, ale jedině přejezdem přes frekventovanou silnici 1/57, přes kterou denně projede 11 tisíc aut včetně množství kamionů.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jednoduše lze říct, že již od podzimu cyklisté budou moci tento úsek cyklostezky využít, Budou moci odbočit směrem na Straník a nebo na Čerťák. Naše cyklostezka se tedy krásně zokruhuje.”

Práce na její výstavbě by měly být hotovy na konci října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy