Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé se chtějí bavit, dokládají to slavnosti novojičínských místních částí

Nový Jičín hlavní tradiční slavnost města zrušil, konají se ale menší obecní dny v jeho místních částech. Na konci srpna se teď lidé sešli a bavili například v Loučce a Žilině. Na září tu připravují další akce, třeba žehnání dopravních prostředků.

Nový Jičín má pět místních částí, většina z nich se rozhodla uspořádat své dny teď na konci srpna. Slavila například největší část Loučka, stejně jako Bludovice nebo Žilina. Návštěvníci se mohli bavit sportem, připraveny byly atrakce pro děti a muzika.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Bylo hodně vidět, že se lidé chtěli bavit, že byli rádi, že se mohli sejít. Někteří se viděli po dlouhé době, s kamarád a přáteli, mohli si popovídat.
Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce: “Lidé to potřebují, ptají se, co bude, takže bylo tam dost lidí, na té odpolední části asi kolem dvou se návštěvníků, kteří se přišli pobavit, většinou ze střední a mladší generace.”

Aktivity těchto osadních výborů po konání slavnostních dnů zdaleka nekončí. Třeba Žilina plánuje na třetí zářijovou sobotu další Sousedskou snídani.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “V ten den chceme uskutečnit i žehnání motorových vozidel, motorek. je to vlastně o všem, co pomáhá člověku se pohybovat, takže jsou to dětské kočárky, invalidní vozíky, berle, čagany. Otec Jakub všem požehná tyto prostředky.”

V Loučce zase mají v úmyslu zorganizovat kulturně sportovní den pro seniory a turnaj v bowlingu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy