Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Loučka a Žilina slavily své dny a plánují další akce, třeba svěcení dopravních prostředků

Novojičínské místní části uspořádaly během léta své slavnosti. Na konci srpna se teď lidé sešli a bavili například v Loučce a Žilině.

Největší novojičínská místní část Loučka uspořádala svou slavnost 21. srpna, stejně tak například Bludovice nebo Žilina. Loučka obvykle slaví svůj den už v červnu, letos termín kvůli opatřením posunula a nemusela tak slevit ze svého programu.

Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce: ”Ta akce se uskutečnila v našem tradičním pojetí, jak ji děláme už mnoho let. To znamená se sportovní a kulturní částí. tedy dopoledne v Orlovně turnaj v bowlingu smíšených družstev a turnaj ve stolním tenisu. Odpoledne v areálu U chovatelů byla zábava pro děti, skákací hrad, kouzelník, malování na obličej, a hudba My dva, která bavila lidi až do večerních hodin.”

Pořadateli jsou zde spolu s osadním výborem také Jednota Orel a místní organizace Českého svazu chovatelů.

V Žilině začala 11. slavnost mší svatou ve zdejším kostele a pak se přes Sousedskou snídani překlopila do hlavního odpoledního programu s cimbálovou muzikou Petra Valy, revivalem Michala Davida a atrakcemi pro děti, v podobě nafukovací skluzavky, jízdy na poníkovi a soutěžích, které připravili zdejší myslivci.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Bylo hodně vidět, že se lidé chtěli bavit, že byli rádi, že se mohli sejít. Někteří se viděli po dlouhé době, s kamarád a přáteli, mohli si popovídat.
Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce: “Lidé to potřebují, ptají se, co bude, takže bylo tam dost lidí, na té odpolední části asi kolem dvou se návštěvníků, kteří se přišli pobavit, většinou ze střední a mladší generace.”

Aktivity těchto osadních výborů po konání slavnostních dnů zdaleka nekončí. Třeba Žilina plánuje na třetí zářijovou sobotu další Sousedskou snídani.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “V ten den chceme uskutečnit i žehnání motorových vozidel, motorek. je to vlastně o všem, co pomáhá člověku se pohybovat, takže jsou to dětské kočárky, invalidní vozíky, berle, čagany. Otec Jakub všem požehná tyto prostředky.”

Na záři také připravují zájezd pro seniory a v prosinci Mikulášskou nadílku. V Loučce zase mají v úmyslu zorganizovat kulturně sportovní den pro seniory, plánovaný je na 5. října v areálu Orlovny, a dále i turnaj v bowlingu. V listopadu by to měl být Svatomartinský lampionový průvod a následně adventní koncert.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy