Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská stopa na olympijských hrách v Tokiu

Česká olympijská výprava čítala v Tokiu zhruba 200 lidí, z toho dva její členové z plaveckého týmu pocházeli z Nového Jičína. Své zážitky nyní sdíleli na besedě v domácím klubu.

Trenér Vlastimír Perna a fyzioterapeutka Jana Minářová. Dvojice která v Novém Jičíně působí u plaveckého klubu, současně ale také doprovází už několik let českou reprezentaci, naposledy letos na olympijských hrách v Tokiu, před pěti lety také v brazilském Riu. O své zážitky se teď podělili se svými novojičínskými svěřenci a také s naším televizním štábem.

Vlastimír Perna, hlavní trenér českého plaveckého týmu na OH v Tokiu: “Co se týká Tokia jako města, tak z toho nemám pocity téměř žádné, protože jsme nikam nikam nesměl, museli jsme být uvnitř vesnice, vozili jen autobusem na sportoviště a zpátky.”

V tokijském bazénu měl Vlastimír Perna osm svěřenců, po návratu z olympijských her po devíti letech ukončil své působení u českých seniorských plavců jaké šéftrenér.

Vlastimír Perna, hlavní trenér českého plaveckého týmu na OH v Tokiu: “Původně jsem měl skončit u reprezentace po Riu, ale přestože jsem stále toho názoru, že chlapci byli připraveni dobře, tak se nám to vůbec nepovedl. A přišlo mi líto od špatně udělané práce, takže jsem si to prodloužil a v tom Tokiu to už bylo jiné kafe. Dovezli jsme po jednadvaceti letech finálové umístění, další semifinálové, nejlepší osobní výkony, české rekordy, takže jsem daleko spokojenější a s úsměvem jsem odcházel od reprezentace.”

Dobrou připravenost plavců potvrdila také Jana Minářová, která se starala o regeneraci sportovců. U české reprezentace je deset let.

Jana Minářová, fyzioterapeutka českého plaveckého týmu na OH v Tokiu: “Bylo to štěstí, že jsem potkala pana Pernu a od mě oslovil, abych vyzkoušela plavci se sportovci s plavci. A já jsem se osvědčila , tak jsem tam zůstala deset let, až jsem se dopracovala do Ria a později do Tokia.”

Na besedu si Jana Minářová oblékla i oficiální oděv české olympijské výpravy a na kameru jej okomentovala.

Jana Minářová, fyzioterapeutka českého plaveckého týmu na OH v Tokiu: “Nemohla jsem být na tom zahajovacím ani ukončovacím ceremoniálu, takže dneska si to užívám asi nejvíce. Ten oděv je velice příjemný, přestože dostal spoustu kritik, tak přesto mi to připadá příjemné, pružné a velice praktické, snad až na tu bílou barvu sukně.”

Další zážitky přímo z olympiády shrnula fyzioterapeutka de facto jen na ty z plavecké haly. 

Jana Minářová, fyzioterapeutka českého plaveckého týmu na OH v Tokiu: “Ty restrikce byly velké, takže to zasáhlo vlastně celý sportovní svět. Úspěch, které jsme mohli sdílet například v Riu, tak byly potlačené, museli jsme dodržovat strašně moc bezpečnostních opatření. Ale je to opravdu takový zvláštní zážitek, vidět olympijskou vesnici, vidět tolik sportovců pohromadě, tolik národů pohromadě. Pro mně je to obrovský zážitek i přesto.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy