Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejová mládež z moravských klubů trénovala v Novém Jičíně koncovku

Talentovaní hráči z moravských hokejových klubů, kteří by se mohli ucházet o reprezentaci, absolvovali dovednostní kemp na novojičínském ledu. Přípravu zaměřili na největší slabinu - střelbu na bránu.

Novojičínský led hostil dovednostní soustředění pro hokejové hráče reprezentačních výběrů ve věku 15 a 16 let. Skills kemp pro talentované hráče z moravských klubů, jako jsou Brno, Olomouc, ostravské Vítkovice, Třinec nebo Havířov trval tři dny.

Dominik Kafka, sekretář a sportovní manažer HK Nový Jičín: “Tady ty Skills kempy jsou novým projektem Českého hokejového svazu, jsou zaměřené na individuální schopnosti, dovednosti. Netrénuje se tu žádná taktika, vyloženě tady pilují střelbu, bruslení.”
Tomáš Pacina, hlavní skills kouč Českého hokeje: “Soustředíme se na dovednosti, na koncovku, na střelbu, což je naše jedna z největších slabin. V podstatě celé tři dny, šest tréninků je zaměřeno na tuto jednu dovednost a je to ve spolupráci s trenéry dovednostními a reprezentačními. myslím si, že tři dny jsou velice intenzivní a ty jejich dovednosti by měly být lepší.”
Dominik Kafka, sekretář a sportovní manažer HK Nový Jičín: “Jsou tady světoví trenéři, jako pan Pacina, Přerost, Jakub Petr nebo Rostislav Vlach, takže opravdu trenérský štáb je tady kvalitní, a myslím, že klukům to v jejich rozvoji hodně pomůže.”

Kemp byl možností učit se i pro novojičínské trenéry, kteří bedlivě sledovali a konzultovali nácvik střelby, nebo se naopak i sami podíleli na přípravě hráčů.

Dominik Kafka, sekretář a sportovní manažer HK Nový Jičín: “Ta skupina, která má suché tréninky, tak je vlastně s FIlipem Oherou, což je náš trenér. Má tréninky, do kterých zakomponuje i své věci, pracuje s kluky a dělá s nimi i nějaké testy.”

Konání dovednostního kempu právě v Novém Jičíně je zčásti díky kvalitnímu ledu a zčásti výsledkem dobrých kontaktů.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “V rámci toho, že se podařilo tu halu zrekonstruovat do té podoby, ve které je dneska, a díky tomu, že tady probíhají během sezony výběr talentované mládeže od 13 do 15 let a jezdí tady trenéři z reprezentace a ze svazu.”
Tomáš Pacina, hlavní skills kouč Českého hokeje: “Jsme velice spokojeni, je tady nová hala, je tady hlavně dobrý led, což je nejdůležitější.”

Tyto Skills kempy se v Novém Jičíně zopakují ještě dva, na konci listopadu a v polovině prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy